Athlon II X2 270 Sistem Toplama

• Konuyu başlatan Mert Özdemir
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
M

Mert Özdemir

Ziyaretçi
Arkadaşlar eski konumda 7770 almayı istemiştim vazgeçtim. Ben GTX650 OC Ekran kartı almaya karar verdim nvidia ile yapılıyor benim işlerim. Ben size şunu soracağım bütçem 890 TL Amd athlon X2 270 İşlemci alacağım overclock ile 4 GHZyapacağım. X2 270 Arkadaşımda gördüm hızlı tepki veriyordu. Oyunlarda işlemci değil ekran kartı öne çıkıyor bildiğim kadarıyla. Ben bu sistemi topladım daha fazla gidemiyorum bütçe olarak. İnternet kafelere para vermekten bıktım :). Bilgisayarım yandığı için. Bende Sata 3.0 Gb/s Yazan bir hdd var o bu sisteme uyar mı ?

İşlemci : VATAN COMPUTER - AMD - Athlon II X2 270 AM3 3.4GHz 2MB Cache 45nm

Anakart : VATAN COMPUTER - ASUS - M5A78L LE AMD 760G/SB710 AM3+ DDR3 2000MHz (O.C.) Anakart - Anakart

Kasa : VATAN COMPUTER - THERMALTAKE - DOKKER (DOCKING STATION) MidT ATX S

Ekran kartı : VATAN COMPUTER - MSI - GTX650 O.C. GDDR5 1GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

Güç kaynağı : VATAN COMPUTER - XIGMATEK - TAURO SER

Ram : VATAN COMPUTER - CORSAIR - 4GB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 Tek Mod

Athlon milatta kaldı FX serisi bir işlemci alman lazım. Anakart kötü, M597 970 R2.0'dan düşük bir anakart almamalısın. Onun dışında senin hataların yüzünden ekran kartı yandıysa AMD kartlara çamur atamazsın. Son olarak HDD'de çalışacaktır.

Athlon hala üretiliyor :) milat söz konusu değil bunla oyun oynanır mı onu sormaya yazdım. 3 kart'ta mavi ekran verdiyse amd'ye suç atabilirim :)

- - - Güncellendi - - -

Ama sırf istedin diye fx 6100'le değiştirdim.

Bütçen kısıtlı ise APU'lu işlemci alabilirsin.

Herkes AM3+ öneriyor. Am3+ 1866 Mhz RAM çok pahalı. AM3 alacağım direkt galiba. 795 TL tuttu GTX650 Athlon X2 270 Corsair 1600 Mhz 4 Gb RAM alayım mı ne dersiniz ?

BF3, Cry3 oynamayacağım. AC Serisi oynayacağım. Online oyunlarda 5 Sene bu işlemci kasma yapar mı MMOFPS Oyunlarda ? Yaparsa FX6100 Gold Bilgisayarda 235 TL onu kaçırmayım, 888 TL Oluyor aynı sistem.

- - - Güncellendi - - -

Konu kilit lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı