Athlon II X4 630, GTX 750 Ti'a darboğaz yapar mı?

malierdem1

Centipat
Sistemimde şu anda 8 GB RAM başlıktada yazan gibi işlemcim ekran kartımda AMD Radeon R7 200 series sorumu anlamışsınızdır zaten darboğaz olur mu? Aslında aklımda 1050 Ti almak vardı ama sanırım sıkıntı çıkaracak o yüzden buna yöneldim. Bir tık aşağı inersem sorun çözülür mü diye bir baktım ayrıca şöyle bir sorum daha var, darboğaz olsa dahi şu anki aldığım FPS'den fazlasını alır mıyım? Aşağısına inme gibi bir sorunla karşılaşmam değil mi? Gerçekten sorunun cevabını bilen bu işten anlayan biri varsa cevaplarsa çok sevinirim işim biraz acele malum okul açıldı üniversiteye geri döneceğim. Gitmeden halledeyim şu işi istiyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

Monitör çözünürlüğün 720p ise GTX 750 ti yeterlidir.
768p ise RX 460 veya GTX 950 olabilir.
900p ise RX 460 veya GTX 950 veya GTX 960 olabilir.
1080p ise yukarıdakilerin dahilinde GTX 1050 veya R9 serisi alabilirsiniz ama çok eski olduğundan kart elinizde kalabilir. (R9 280, 280x, 270x, 270 olabilir)

Teşekkür ederim yanıtınız için ekran çözünürlüğüm 1680x1050 bu durumda benim 1050 ti almam daha mı uygun oluyor yani tam anlamıyorum açıkcası bu nasıl işliyor yardımcı olursanız sevinirim. şuan elimde 750ti de mevcut sadece nasıl tepki vereceğinden emin değilim gidip takıp denemem gerekiyor asıl merak ettiğim ise bunu takmam bana fayda sağlar mı yoksa fps de düşüşmü sağlar emin olamıyorum cevabınızı bekliyorum.

O zaman şöyle yapalım. Siz bana anakartınızı söyleyin ben size işlemci önereyim.
Elinizde GTX 750Ti varsa (satın almanız gerekmiyorsa)
İşlemcinizi yükseltin veya (Şuan ki sisteminiz DDR3 ise) DDR3 hazır sistemler var. Anakart+işlemci şeklinde alabilirsiniz.
Size sorduğum soru şu:
PC için ne kadar harcayabilirsiniz? (Bütçeniz?)
NOT:
Anakart modeli
RAM tipi ve frekansı 2'li mi yoksa 4'lü mü yazın.
GTX 750ti kullanırsanız performans artışı olacaktır. GTA 5 gibi oyunlarda darboğaz olacaktır.

Size verebileceğim bilgiler bunlar sistem DDR3 750ti ye belirli bir ücret ödeyeceğim ama çok daha az bir ücret olacak o yüzden var sayılabilir ne kadar bütçe ayırabilirim bilmiyorum aslında istediğim olay bi 20 fps daha fazla alabilmek aklımda şöyle bir düşüncede var 8gb bi ram daha alsam yeterli olur mu ? çünkü 750ti sorun çıkaracak gibi geliyor. teşekkür ederim bu arada ilgilendiğiniz için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı