Athlon II X4 645 Sistemi Upgrade

slysmk

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2010 yılından kalma detaylarını aşağıda verdiğim sistemimi upgrade yapmak istiyorum. Upgrade olacak bileşenler sadece anakart ve işlemci. Bütçem kısıtlı olduğu için RAM'leri şu an değiştirmeyi düşünmüyorum. Intel işlemci ve anakart önerilerini alabilir miyim?
Bilgisayarın kullanım amacı oyun üzerine değildir. Yoğunlukla Visual Studio ve Android Studio gibi programları kullanacağımdan sıkıntı yaratmayacak kadar işlem gücü tercihimdir.
  • AMD Athlon II X4 645 3.1 GHz
  • 4x2 GB DDR3 1333 Kingston RAM
  • AMD 7850 1 GB Ekran Kartı
  • 250 GB Samsung Evo SSD
  • 750 Watt PSU (80 bronz sertifikalı)

programlama ile ilgilendiğim için Virtualbox yada wmware gibi programlara sıkca işim düşüyor. Bu tip sanallaştırma işlemlerinde İntel işlemcilerin daha verimli olduğunu duydum. Söz gelimi android studio içindeki android emulator bende çok yavaş açılıyor ve çalışıyor. Daha hızlı olabilmek için intel bir işlemci üzerinde çalışması gerekiyor. Yani önerilerinizi amd yerine intel olarak yaparsanız sevinirim. İhtiyacım olan salt işlemci gücü değil mevcut işimi daha hızlı ve efektif yapabilecek bir çözüm.
ek not : anakartım am3 bir anakart am3+ değil.

programlama ile ilgilendiğim için Virtualbox yada wmware gibi programlara sıkca işim düşüyor. Bu tip sanallaştırma işlemlerinde İntel işlemcilerin daha verimli olduğunu duydum. Söz gelimi android studio içindeki android emulator bende çok yavaş açılıyor ve çalışıyor. Daha hızlı olabilmek için intel bir işlemci üzerinde çalışması gerekiyor. Yani önerilerinizi amd yerine intel olarak yaparsanız sevinirim. İhtiyacım olan salt işlemci gücü değil mevcut işimi daha hızlı ve efektif yapabilecek bir çözüm.
ek not : anakartım am3 bir anakart am3+ değil.
AMD işlemciler Render ve Sanallaştırmada gibi yazılım veya programlarda çok iyiler ancak ölü bir soketi kullanıyor.

cevaplar için teşekkürler ama hem ram değişimi (ddr4'e geçmeyi henüz düşünmüyorum) yapmayı düşünmemem hemde acilen gereken bir upgrade olduğu için şuan yapılabilecek en iyi upgrade seçeneklerini belirtebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı