Athlon x2 sisteme Windows 10 vs Windows 8.1

Ömerxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim bir masaüstü, bir de laptopum var. Laptop Minecraft kaldırmadığı için masaüstü bilgisayardan Minecraft oynuyorum. Ama masaüstü bilgisayar da bayağı eski.
Masaüstü bilgisayarın özellikleri:
-AMD Athlon 64 X2 Dual Core işlemci 5000+ 2.60 GHz.
-2 GB RAM
-NVIDIA GeForce 9500 GT ekran kartı.

Bu bilgisayara en az RAM ve CPU kullanan bir Windows kurmam lazım. Şu an bilgisayarda Windows 10 1809 Single Language var. Hangi Windows'u kurmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 GB RAM sisteme kesinlikle Windows 10 olmaz! 32 Bit belki ama o bile zor...
8.1 kullanmalısınız bence. Hem Windows 10 gibi aşırı RAM tüketmiyor, hem de Windows 7 gibi desteği kesilmemiş.

Merhaba. Benim bir masaüstü, bir de laptopum var. Laptop Minecraft kaldırmadığı için masaüstü bilgisayardan Minecraft oynuyorum. Ama masaüstü bilgisayar da bayağı eski.
Masaüstü bilgisayarın özellikleri:
-AMD Athlon 64 X2 Dual Core işlemci 5000+ 2.60 GHz.
-2 GB RAM
-NVIDIA GeForce 9500 GT ekran kartı.

Bu bilgisayara en az RAM ve CPU kullanan bir Windows kurmam lazım. Şu an bilgisayarda Windows 10 1809 Single Language var. Hangi Windows'u kurmam lazım?

Windows 7 kur W8.1 çok sıkıntılı 1 sene kullandım hataları hiç bitmiyor ve düzeltmesi de zor

Windows 7 kur W8.1 çok sıkıntılı 1 sene kullandım hataları hiç bitmiyor ve düzeltmesi de zor.

Laptomumda 3 yıl 8.1 kullandım, masaüstünde de 3-4 aydır kullanıyorum. Eskiden 7 kullanıyordum ama oynadığım oyun sadece 8.1 ve 10 desteklediği için Windows 10 geçtim. Yani eski ve desteklenmeyen bir sistem kullanmak yerine ufak tefek hatalara katlanmak gerekir.

Bu arada W8.1 W7'den daha az RAM tüketiyor kendi gözlemim.

Laptomumda 3 yıl 8.1 kullandım, masaüstünde de 3-4 aydır kullanıyorum. Eskiden 7 kullanıyordum ama oynadığım oyun sadece 8.1 ve 10 desteklediği için Windows 10 geçtim. Yani eski ve desteklenmeyen bir sistem kullanmak yerine ufak tefek hatalara katlanmak gerekir.

Bu arada W8.1 W7'den daha az RAM tüketiyor kendi gözlemim.

Gerçi Windows 7 desteği bitmişti doğru fakat Windows 8 ve 8.1 indirmekte çok sıkıntı bence Windows 10'u sistem kaldırıyorsa indirmesi daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı