Athlon X4 860k Ekran Kartı Seçimi

Burak1963

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler, Ben amd athlon x4 860k tabanlı bi sistem toplamak istiyorum ancak ekran kartı seçiminde arada kaldım. Aklımda 2 model var biri Amd tabanlı Msi r7 370 2g diğeri ise nvidia tabanlı Msi gtx750ti. Sorum nvidiamı amd mi gibi saçma bi soru yada hangisini seçmeliyim değil. Sorum nvidia nın güncelliğini (yazılımını) Amd nin performansına tercih etmelimiyim ?
Şimdiden teşekkürler, yazım hatalarım için kusura bakmayın.

R7 370 performans olarak GTX 750 Tİ'dan öndedir. Amd yazılım sorunlarını geride bırakmaya toparlanmaya başladı. Bence seçiminizde performans öncelikli kriter olmalı. Bu ikili arasında GTX 750 Tİ tarafındaki tek koz düşük güç tüketimidir ki yeni sistem topluyorsanız bunu pek dikkate almaya gerek yoktur iyi bir PSU alırsınız olur biter.

GTX 750 Tİ tek numarası 60 watt civarı olması ve PSU istememesi, ek güç girişli modeller hariç. Onun dışında hiç alınası bir kart değil. R7 370 kesinlikle daha iyidir. Güç tüketiminde de iyileştirmeler var. 115 watt olması gerek.

Kesinlilikle R7 370. Arkadaşlarımızın dediği gibi GTX 750 Ti tek artısı düşük güç tüketimidir. Bütçeniz yetiyorsa 4GB olan modelini tavsiye ediyorum.

GTX 750 Tİ tek numarası 60 watt civarı olması ve PSU istememesi, ek güç girişli modeller hariç. Onun dışında hiç alınası bir kart değil. R7 370 kesinlikle daha iyidir. Güç tüketiminde de iyileştirmeler var. 115 watt olması gerek.
Tam bir AMD fanı. :aşk::aşk: Gtx 750 Ti kendi fiyat aralığında devrim niteliğinde bir karttı ve hala daha gayet iyi performans veriyor. R7 370 çok daha yeni bir model olduğundan ufak bir performans farkı olması gayet normal. Gtx 750 Ti ile R7 370 arasında 100 TL civarı bir fark var ve ufak bir performans farkı var. Başka bir açıdan bakarsak Gtx 950'de R7 370'den 100 TL fazla ve belli bir performans farkı var. Her açıdan bakmak lazım. :)

R9 270 kullanıyorum. 500 TL' ye aldım geçen sene. GTX 750 Tİ fiyatı da aynı sayılır. R7 370 daha iyi performans veriyor. GTX 650 Tİ Boost bile onu geçiyor. Bir önceki kartım GTX 550 Tİ idi. Şu an olsa GTX 950 alırım. Fan değilim.
Nvidia GeForce GTX 750 and 750 Ti review

crysis 3.png
bf4.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı