ATI HD 4500/5100 Mobile sürücüsü

Wossie

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, geçenlerde bilgisayarım siyah ekran veriyordu ve teknik servise götürdüğümde güç girişinde sorun var denildi. Düzeltip geri göndermişlerdi ve ayrıca formatta attırmıştım fakat şu an bilgisayarımda ekran kartım Intel HD Graphics olarak gözüküyor. Bilgisayar siyah ekran vermeden önce ATI Mobility Radeon 4500/5100 series ekran kartı gözüküyordu.

Örneğin önceden LoL'de 60-70FPS alırken şimdi ise 10-20FPS alıyorum. Bu sorun sadece LoL'de değil diğer oyunlarda da böyle. Bunun herhangi bir çözümü var mıdır?

Not: Laptop kullanıcısıyım.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

AMD'nin sitesinde 'ATI HD 4500/5100 Mobile' ekran kartı için bir sürücü çıkmıyor.

Auto detect programı ile bulmayı deneyin:

Auto detect programı işe yaramaz ise bu sürücüyü deneyin:

Auto detect programı hata verdi alttaki driveri indirdim fakat ZIP dosyası olarak indi nasıl kuracağım?

WinRAR programı ile klasöre çıkartarak '.MSI' ile biten dosyayı çalıştırmayı deneyin.

Programı çalıştırdım AMD Catalyst programını falan kurdu fakat yine aygıt yöneticisinde sadece Intel HD Graphics gözüküyor.

(Not: AMD Catalyst programını kururken bilgisayarımda ATI HD 4500/5100 ekran kartı olduğunu doğruladı yani bilgisayarda o kart takılı fakat kullanamıyor bilgisayar.)

Bu linke girin ve işletim sisteminizi seçtikten sonra 'Crimson Edition 16.2.1 Beta' yazan sürücüyü indirin:

Bu linke girin ve işletim sisteminizi seçtikten sonra 'Crimson Edition 16.2.1 beta' yazan sürücüyü indirin:

Programı indirip kurdum AMD yükleme sihirbazı ve AMD rapor programı diye 2 tane program kurdu kurulumun bittiği yerde sürücüler sisteminize yüklenmiştir diye bir şey çıktı fakat aygıt yöneticisine bakıyorum hala Intel HD Graphics var yeniliyorum o kısmı bir şey değişmiyor.

Programı indirip kurdum AMD yükleme sihirbazı ve AMD rapor programı diye 2 tane program kurdu kurulumun bittiği yerde sürücüler sisteminize yüklenmiştir diye bir şey çıktı fakat aygıt yöneticisine bakıyorum hala Intel HD Graphics var yeniliyorum o kısmı bir şey değişmiyor.
Bilgisayarı yeniden başlatmayı denediniz mi?

Bilgisayarı yeniden başlatmayı denediniz mi?

Yeniden başlattım bir değişiklik olmadı yine Intel HD Graphics var herhalde tekrar servise göndermem gerekecek.😅

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim.
Sorunumu hala çözebilmiş değilim farklı bir önerisi olan var mıdır?

Geri
Yukarı