ATI PowerXpress

'Dizüstü Bilgisayarlar' bölümünde Recep Baltaş tarafından 12 Şubat 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.900
  Beğenileri:
  42.485
  Yer:
  İstanbul
  ATI PowerXpress, entegre ve ayrı grafik işleme ünitesi (GPU) ile donatılmış mobil bilgisayarlarda kullanılır. ATI PowerXpress'i kullanarak, sisteminizi grafik işlemleri veya daha az güç tüketimi için en iyi duruma getirmek üzere tüm işlem sorumluluklarını iki GPU'dan birine verebilirsiniz.

  Genel olarak, entegre bir GPU daha iyi bir enerji etkinliği ve daha iyi pil ömrü sağlar; ki bu da dizüstü bilgisayarınız pille çalışırken daha uygundur. Ayrı bir GPU daha fazla enerji tüketir, ancak daha iyi performans sağlar ve dizüstü bilgisayarınız elektriğe takılıyken bu daha uygundur.

  Kullanılmakta olan GPU'yu belirlemek ve geçerli GPU seçimini otomatik veya manüel olarak değiştirmek için ATI PowerXpress sayfasını kullanabilirsiniz.

  ATI PowerXpress, ATI Catalyst™ Control Center'in bir parçası olarak veya tek başına bir yardımcı program olarak mevcuttur. Her iki sürüme de, masaüstü veya ATI sistem tepsisi simgesini sağ tıklatarak erişebilirsiniz. ATI Catalyst Control Center'de, bu özelliğe ATI PowerXpress sayfasından erişilebilir.

  Not: AMD tümleşik GPU'larıyla ve ATI Radeon™ grafik kartlarıyla donatılmış sistemleri ATI PowerXpress kullanır; diğer sistemlerde ATI PowerXpress, Değiştirilebilir Grafik olarak bilinir. Daha fazla bilgi için bkz. Değiştirilebilir Grafikler.

  Not: Bu özellik Windows® XP ile çalışan sistemlerde kullanılamaz. Kullanılabilecek özellikler ve varsayılan özellik davranışı, sisteminize bağlı olarak değişebilir.
   

Sayfayı Paylaş