ATI Radeon HD 6510 Overclock Yapmak

MeReKGs67

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Arkadaşlar 10 senelik bir bilgisayar var şuan elimde. Alındığından beri doğru düzgün bir temizlik yapmadık. Sadece biraz fön makinesi tutmuştum o kadar çok temizlenmemişti. Termal macununu gene hiç değiştirmedik. Bilgisayarın ısısı bakıyorum. Şu an mesela sadece bu site açık. Isısı 44 derecelerde falan gösteriyor. Önümüzdeki haftan sonu bilgisayarı güzelce içini temizleyeceğim ve işlemci soğutucusuyla ekran kartının termal macununu yenileyeceğim (kartta küçük bir soğutucu var o yüzden içinde termal macun yeri de olduğunu düşünüyorum) Velhasıl kelam ben bunları yaptığımda ekran kartı ve CPU'da ciddi bir soğuma olacağını düşünüyorum. Ben şimdi kontrollü bir biçimde ayrıca fanın hızını da yükselterek ısıya dikkat ederek ekran kartıma Overclock yapsam bir sıkıntı oluşur mu ekran kartına zarar gelir mi?

ScreenShot_20171120214619.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu ucuz alırsam 7 10 lira gibi sıcaklıkta çok farklılık olur mu? Bildiğim kadarıyla en kalitesizleri bile en az 4 ay gidiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı