ATI Radeon HD4300/4500 Isı Sorunu

58362

Kilopat
Başlıkta belirttiğim ekran kartına sahip eski bir bilgisayarım var, içerisinde Intel Core2Duo E6300 ve DDR2 2 GB RAM bulunuyor. Sistem is Foxconn G31MXP anakart üzerine kurulu. Bilgisayarı HDMI 1.4 yoluyla 1080p televizyona takıp kullanıyorum. Amacım televizyonda (youtube.com/leanback) YoutubeTV izlemek. 1080p izlemek için ekran kartına ve işlemciye OC yapmak zorunda kaldım ama hala bazen FHD çözünürlükte donmalar oluyor. Soğutmak için içerisine 3 adet fan taktım ama çok etki ettiğini sanmıyorum. Yakın bir zamanda hava akışı vs. için sistemi MDF tahtanın üzerine kurmayı planlıyorum. Peki şu an için ne yapabilirim medya performansını arttırmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının tam olarak modeli nedir? Üzerindeki etikette yazar. Sıcaklıkları MSI Afterburner ile kontrol edebilirsiniz. Sıcaklık sorunu olacağını sanmıyorum. Normalde 1080P Youtube videolarında sıkıntı çıkmaması lazım. 1080P 60 FPS olanlarda da bazen kare atlaması olabilir. RAM takviyesi yapabilirsiniz. 2 GB RAM az.

Ekran kartının tam olarak modeli nedir? Üzerindeki etikette yazar. Sıcaklıkları MSI Afterburner ile kontrol edebilirsiniz. Sıcaklık sorunu olacağını sanmıyorum. Normalde 1080P Youtube videolarında sıkıntı çıkmaması lazım. 1080P 60 FPS olanlarda da bazen kare atlaması olabilir. RAM takviyesi yapabilirsiniz. 2 GB RAM az.

Yurtdışı sitelerinde de bu model geçiyor. Ekran kartının üzerinde yazı göremedim. Muhtemelen soğutucusu yüzündendir. Aida ve gpuz aynı modeli veriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı