Atikmdag.sys oyun kapanırken sürekli mavi ekran hatası

whythefknot

Hectopat
Katılım
16 Aralık 2015
Mesajlar
19
Arkadaşlar ekran kartım AMD R7 260X ve sisteme sonradan taktım, PSU ile birlikte almıştım 3-4 sene kadar önce, işlemcim i3 3220 3.30 GHz. Daha önceden Windows 7 Ultimate kullanıyordum. Bu kadar sık olmuyordu sonra gittikçe sıklaşınca ve bir çözüm bulamayınca Win10 geçtim. İlk 3-4 gün bir sorun olmadı. Sonra yine League Of Legends'ta her maç bitişinde düzenli olarak mavi ekran yiyorum. Dumb dosyasının SS'ni aşağıya yükledim. Ek olarak istedikleriniz varsa onları da yükleyebilirim.
Denediklerim:
- BIOS updateledim.
- UDDden ekran kartı driverlarını güvenli modda kaldırıp başka sürümlerini yükledim. Win10'a otomatik olarak yükletmeyi de denedim. Şu an Crimson sürümünü kullanıyorum ve hala devam ediyor.
- Memory test yaptım RAM'ler için 0 error çıktı.
- HDD test yaptım 0 error çıktı.
- Ekran kartı stress test yaptım sorunsuz çıktı.
- İşletim sistemi değiştim. Win7'den Win 10'a geçtim.

Altını çizerek söylemek istiyorum her maç bitişinde oyun kapanırken yiyorum ya da herhangi bir alttab attığım sırada yiyorum. Her oyun sonunda yapmasa sıkıntı yok, geçen Apex oynuyordum onda da alt Tab attığım sırada verdi genelde oyun sırasında değil oyun sonunda veriyor. Windows7 iken oyun sırasında da verdiğini hatırlıyorum. Cidden çok sıkıldım artık bu durumdan yardım edebilirseniz çok memnun olurum.

Minidumb dosyası: 040820-26015-01.dmp dosyasını indir - download

@MayCrasH bir de başka bir forumdan buraya yönlendirip sizi etiketlememi istediler. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
 

Dosya Ekleri

  • dumb.jpg
    dumb.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
KS
KS
whythefknot

whythefknot

Hectopat
Katılım
16 Aralık 2015
Mesajlar
19
FPS düşüşü olacak tabii ki çünkü kartın değerlerini aşağıya çekiyoruz.

Aslında kart problemli fakat biz değerlerini düşürerek bir yerinden kurtarmaya çalışıyoruz, probleminin kesin çözümü için yeni bir ekran kartı almalısın.
En azından her oyun mavi ekranla uğraşmaktansa yeni kart alana kadar bu şekilde idare edebilirim. Yardımların ve ilgin için teşekkür ederim :)
 
Yukarı