Atikmpag.sys mavi ekran hatası ve System fan fail warning

AliDibo

Centipat
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 1 ay önce oyun oynarken mavi ekran hatası almaya başladım (bazen 10 dakika sonra bazen 2 saat sonra) internetten neden olabilecek sorunlara bakarken fan aklıma geldi, kasayı açtım fanları güzelce temizledim ve yeniden oyuna girdim hata almadım. Yaklaşık 3 hafta boyunca hata almadan bilgisayarı kullandım ancak 1 haftadır bilgisayar açılırken ilk açılışta ''atikmpag.sys" hatası ile beraber mavi ekran hatası alıyorum. İşte bilgisayar hasar görmesin diye sistem durduruldu falan diyor. Başlangıç onarma ile başlattığımda ise sorun çözülüyor ancak dediğim gibi ilk açılışta sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Ayrıca BIOS'tan System fan fail Warning'i aktifleştirince kasadan uyarı sesi geliyor bunun sebebini de sizlere danışmak istedim, belki mavi ekran ile bir bağlantısı olabilir. Umarım yardımcı olabilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

Ayrıca bilgisayar açıldıktan sonra "sistem beklenmedik bir kapatmadan kurtarıldı" uyarısı alıyorum. Detayları ise şöyle;

Sorun imzası:
Sorunlu olay adı: Bluescreen.
OS sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1.
Yerel kimlik: 1055.

Sorun hakkında ek bilgiler:
Bccode: 116.
Bcp1: 879C4448.
Bcp2: 8F40CF24.
Bcp3: 00000000.
Bcp4: 00000002.
OS version: 6_1_7601.
Service pack: 1_0.
Product: 256_1.

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\052920-32151-01.dmp.
C:\Users\pc\AppData\Local\Temp\WER-61089-0.sysdata.xml.

@claus Hocam siz yardımcı olabilirsiniz umarım
Öncelikle herkese merhaba. Yaklaşık 1 ay önce oyun oynarken mavi ekran hatası almaya başladım (bazen 10 dakika sonra bazen 2 saat sonra) internetten neden olabilecek sorunlara bakarken fan aklıma geldi, kasayı açtım fanları güzelce temizledim ve yeniden oyuna girdim hata almadım. Yaklaşık 3 hafta boyunca hata almadan bilgisayarı kullandım ancak 1 haftadır bilgisayar açılırken ilk açılışta ''atikmpag.sys" hatası ile beraber mavi ekran hatası alıyorum. İşte bilgisayar hasar görmesin diye sistem durduruldu falan diyor. Başlangıç onarma ile başlattığımda ise sorun çözülüyor ancak dediğim gibi ilk açılışta sürekli mavi ekran hatası alıyorum. Ayrıca BIOS'tan System fan fail Warning'i aktifleştirince kasadan uyarı sesi geliyor bunun sebebini de sizlere danışmak istedim, belki mavi ekran ile bir bağlantısı olabilir. Umarım yardımcı olabilirsiniz, şimdiden teşekkürler.

Ayrıca bilgisayar açıldıktan sonra "sistem beklenmedik bir kapatmadan kurtarıldı" uyarısı alıyorum. Detayları ise şöyle;

Sorun imzası:
Sorunlu olay adı: Bluescreen.
OS sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1.
Yerel kimlik: 1055.

Sorun hakkında ek bilgiler:
Bccode: 116.
Bcp1: 879C4448.
Bcp2: 8F40CF24.
Bcp3: 00000000.
Bcp4: 00000002.
OS version: 6_1_7601.
Service pack: 1_0.
Product: 256_1.

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
C:\Windows\Minidump\052920-32151-01.dmp.
C:\Users\pc\AppData\Local\Temp\WER-61089-0.sysdata.xml.

@claus Hocam siz yardımcı olabilirsiniz umarım
Arkadaşlar bu gidişle bilgisayar birkaç gün içinde çökecek gibi hissediyorum, birileri yardımcı olursa çok mutlu olurum :)

Son düzenleme:
1024x768 yaparak masaüstünü düzelttim de Chrome ve diğer uygulamalar hâlâ çok yakın

Kablolar ile hiç oynamadım.

DDU ile sürücüyü kaldırdım da yukarıda belirttiğim gibi bir sıkıntım oluştu nasıl düzeltebilirim acaba
Yanlış driver yüklenmiş görüntü sorunu oradan kaynaklanıyormuş, sorunu düzelttim. Bilgisayarın açılışında da hata almadım şimdilik sorun ortadan kalktı gibi duruyor ikinize de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı