Atikmpag.sys mavi ekran hatası

Sercans

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Web programcılığı
Merhaba arkadaşlar sistemimden memnun bir şekilde oyunlarımı oynarken yakın zaman içerisinde mavi ekran hatası aldım. Atikmpag.sys hatası üzerine gerekli araştırmalar ile çözmeye çalıştım farklı RAM'ler farklı HDD takıp denedim fakat çözüm olmadı internet üzerinde araştırmalarıma göre system32/driver klasöründe bu dosyayı çıkar vs derken de Ati klasöründe denilen o dosyayı bulamadım vs. Son olarak Ati'nin sitesinde beta adı verilen driveri kullandıktan sonra hatayı almamaya başladım fakat bu sefer problem. Aygıt yöneticisinden baktığım vakit sarı üçgen içinde ki ünlemimiz baş gösteriyor sağ tık güncelleme yaptırmak istediğimde zaten güncel diyor. Fakat örnek oyun olarak Heroes of storm girdiğim fakat options kısmında display olarak İntel HD 3000 ekran kartı üzerinden oynattığını gösteriyor. Sorun bu arkadaşlar fikir ve önerisi olanlar var mı ? Denediğim çözümler.

1- Windows 7/8/10 yüklemeleri 32/64 bit olarak
2- Yeni RAM kullanarak denedim
3- Yeni HDD ile deneme işlemini yaptım.
4- Ekran kartının en güncel sürümlerini HP sitesinden ati sisteminden ve normal sistem güncellemeleri ile denedim.
5-RAM testleri HDD testleri yaptırdım.
6-İnternet üzerinde bulduğum atikmpag.sys su klasör vs olaylarını üstte bahsettiğim gibi denedim.

Bilgisayar marka model : HP Pavilion g6 - 1306 et

Şimdiden fikir görüş ve yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi baktım fakat olmadı bunlarda ekran görüntüleri hocam ?

Bilgisayarıda açtım termal macunu yeniledim kendisi otomatik güncelleme yapıyor ati 7400m diye fakat ayrıntılar kısmından baktıgımda bu aygıt düzgün çalıştırılamıyor durduruldu diyor :/

Konu güncel arkadaşlar

Konu güncel arkadaşlar

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    68,4 KB · Görüntüleme: 318
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    171,1 KB · Görüntüleme: 406
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı