Atılım Üniversitesi mPAD05 İncelemesi

• Konuyu başlatan 64502
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 11B
Atılım üniversitesinde hazırlık okuyacakların almak zorunda olduğu elektronik eğitim seti tabletinin incelemesine hoş geldiniz. Bu incelemeyi yapma sebebim ben araştırdığımda hiçbir kaynak görememiş olmam.

Genel Özellikler​

Görünüş

Boyutlar:242 * 171 * 10 mm

LCD

Ekran Boyutu:10.1' 16.9
Panel:1200 * 1920 IPS

Batarya

Tür:Li-polimer
Kapasite:8000 mAh

İşlemci

Tür:MT8783 1.8GHZ 8 Çekirdek A53CPU/ 8735 8 Çekirdek
Hız:1.8 Ghz

RAM​

Tür:DDR3L
Kapasite:4 GB

Depolama​

Boyut:64 GB

Kamera​

Ön:8 MP
Arka:13 MP

İşletim Sistemi​

Tür ve sürüm:Android 7.0

Bağlantı:​

Tür:4G LTE

Kaynak: ATILIM ÜNİVERSİTESİ

Şimdi kutumuzu açalım adım adım.

1.png

2.png

Bizi ilk karşılayan tabletimiz oluyor.
3.png

Daha sonraki katımızda kullanım kılavuzu, adaptör, şarj kablosu ve kulaklığımız bizi karşılıyor.
4.png

Ve son olarak kılıfımız içinde kalem ile bizi karşılıyor.
5.png

Tabletimize göz atalım.

6.png

Tabletin arka tarafı gümüş renginde aliminyumdan oluşuyor. Kenarlarını elmas kesim yapmışlar. iPhone 5S'in tasarımına benziyor bu yapı itibari ile.
7.png

Sol tarafı.
8.png

Sağ tarafı. Ekleme: Parmak izi okuycu yok, orası SD kart ve SIM kart yuvası.
9.png

Kutu içinden çıkan ekstralar.

Tablet şarj adaptörümüz.
10.png

Şarj kablomuz.
11.png

İçinden çıkan kulaklık. Kullanmanızı tavsiye etmem, ses kalitesi kötü.
12.png

OTG çevirici.
13.png

Kılıfımıza yakından bakalım.

Dış malzemesi lacivert suni deri, kaliteli hissettiriyor.
13.png

14.png

15.png

16.png

17.png

Klavye kılıfa sabitlenmemiş, altı metal bir yüzey ve mıknatıs ile kılıfa oturtuluyor. Yani istediğiniz zaman kılıfsız da klavyeyi kullanabilirsiniz. Bu güzel bir özellik.
18.png

Kalemimize yakından bakalım.

Kalemin dışı metal.
WhatsApp Image 2020-10-01 at 12.09.03 AM (2).jpeg

Mavi yanan yer bir buton, bu butona basmadan tabletinize işlemiyor kalem. Hiçbir Bluetooth veya Wi-Fi bağlantısı yapmıyorsunuz kalem ve tablet arasında.
WhatsApp Image 2020-10-01 at 12.09.03 AM.jpeg

Şarj girişi.
WhatsApp Image 2020-10-01 at 12.09.03 AM (1).jpeg

Yanında gelen ses bombasına yakından bakalım.

22.png

Dışı JBL GO modeli gibi silikon bir yapıda.
23.png

Gerçekten beni şaşırtan derecede tatmin edici bir ses veriyor.
24.png

Jak girişi, şarj girişi ve SD kart girişi.
25.png

JBL modelleri gibi kanca asabileceğiniz bir bölüm bulunuyor. Yanında kanca, Jak ve şarj kablosu geliyor.
26.png

Geekbench 5 test sonuçları.

27.png

28.png

29.png

İncelememizin sonuna geldik. İnternette bir kaynak olması adına iyi bir adım olduğunu düşünüyorum. Bütün fotoğraflar bana aittir. Her sene fiyatları değiştiği için fiyat bilgisi vermem pek mümkün değil. Oyun testi ve benzeri testleri bir okul tableti olduğu için yapma gereği duymadım. Bu inceleme sadece Technopat Sosyal platformu için yapılmıştır kesinlikle başka platformlarda paylaşılamaz. Okuduğunuz için teşekkürler.

Yazan: Kaan ÇAKAL

Son düzenleme:
Hocam içinde kısıtlanmış bir özellik veya eklenmiş özellik varmı? Eğer sıkıntı olmayacaksa güncel fiyatı ne kadar?

Elinize sağlık.
Teşekkürler.
Hocam içinde kısıtlanmış bir özellik veya eklenmiş özellik varmı? Eğer sıkıntı olmayacaksa güncel fiyatı ne kadar?
Kısıtlanmış hiçbir özellik yok çünkü para vererek aldığımız bir ürün. Eklenmiş özellik elektronik kitaplarımız. İngilizce sınavında aldığımız kura göre fiyatlar değişiyor. Ben B kuruyum.
Fiyatlar şöyle:
D ve C Kuru için: 3.995,00-TL (KDV dahil)
B Kuru için: 3.300,00-TL (KDV dahil)
A Kuru için: 3.050 ,00- TL (KDV dahil)

Aynı ürün bende de var GPU kısıtlı bir türlü root atamıyorum üniversite ROM vermiyor. Tekeline almışlar internetten de bulamadım rootta atamadım. En ufak oyun ya da 3D grafiği açmıyor. İsteyen olursa kutulu 1250 TL'ye bırakırım çizik yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
parmak izi okuyucusu yok bu tablette o parmak izi okuyucu dediğiniz hafıza ve sim kart yuvası

tablet dandik değil baya baya kaliteli

Yeni konular

Geri
Yukarı