Atmaca füzesi ile vurulan hedef geminin son hali

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artık gelmek isteyen bir kere daha düşünür😁

Screenshot_20210620-140357_YouTube.jpg

Screenshot_20210620-140452_YouTube.jpg

Screenshot_20210620-141658_YouTube.jpg

Son düzenleme:
Keşke öyle olabilse dediğim romantik kafası: Silahlara para harcanacağına bilim/eğitim/sağlık/eğitim için para harcarsın.

Keşke böyle olabilse ama kayıtlı olan binlerce yıllık tarihimize dönüp baktığımızda şöyle bir gerçekle karşılaşıyoruz; kendisini savunamayacak durumda olanların içinden geçiyorlar. Silahlı bir grubun karşısındaki silahsız romantik olursan, caydırıcı hiçbir şeye sahip olmadığın için senden bir şey istedikleri an o silahla istediklerini alıyorlar. Dünya gerçekleri...

Savaş olmaması, silahların olmaması, bu kaynakların başka yerlerde kullanılması gibi fikirler güzel ütopyalar ama biz insanların çok büyük kısmının şiddet meraklısı, çıkarcı ve vicdan yoksunu olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor.

Keşke öyle olabilse dediğim romantik kafası: Silahlara para harcanacağına bilim/eğitim/sağlık/eğitim için para harcarsın.

Keşke böyle olabilse ama kayıtlı olan binlerce yıllık tarihimize dönüp baktığımızda şöyle bir gerçekle karşılaşıyoruz; kendisini savunamayacak durumda olanların içinden geçiyorlar. Silahlı bir grubun karşısındaki silahsız romantik olursan, caydırıcı hiçbir şeye sahip olmadığın için senden bir şey istedikleri an o silahla istediklerini alıyorlar. Dünya gerçekleri...

Savaş olmaması, silahların olmaması, bu kaynakların başka yerlerde kullanılması gibi fikirler güzel ütopyalar ama biz insanların çok büyük kısmının şiddet meraklısı, çıkarcı ve vicdan yoksunu olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor.

Artık bm var öyle her istediğin zaman savaş açamıyorsun (şimdi kesin İsrail ve Azerbaycan örneğini verecekler 😞)

Toplumsal hafıza işte...
Sözde Balkan savaşlarında Rumlar vs. katliam yapmayacaktı... Ortalık kan gölüne döndü.
Çabuk unutuyoruz ya da bilmiyoruz🙈

Üretilen savunma sanayi ürünlerine gereksiz diyen şahıslar bu topraklarda ileride savaş çıktığı zaman ebabil kuşlarını bekleyecek tiplerdir. Birde füze üretildi diye "savaş yancısı" diyor millete :) O zaman tüm dünya savaş yancısı? Ülkeler kendilerini diğerlerinden korumak için gelişmek zorundadır. Nitekim gelişime ayak uyduramayanlar yok olurlar. Tıpkı Osmanlıda olduğu gibi.

Artık BM var öyle her istediğin zaman savaş açamıyorsun...
Silahlı gücü elinde bulunduran ABD, Rusya, Çin, Hindistan, AB ülkeleri savaş açamayacak öyle mi? BM dediğin şeyi bizzat bu ülkeler kontrol ediyor, sen diyorsun ki savaş açamazlar. Bak bakalım son 20 yılda kaç tane savaş açılabilmiş? Kaç tane silahlı gücü yetersiz ülkeye girip katliamlar yapılmış? Gerçekten de savaş açılamıyor, istila yapılamıyormuş. 🤣

Bu tarihten habersiz romantikliğin seviyesi kaç bilemedim de epey yüksek.

Üretilen savunma sanayi ürünlerine gereksiz diyen şahıslar bu topraklarda ileride savaş çıktığı zaman ebabil kuşlarını bekleyecek tiplerdir. Bir de füze üretildi diye "savaş yancısı" diyor millete :) o zaman tüm dünya savaş yancısı? Ülkeler kendilerini diğerlerinden korumak için gelişmek zorundadır. Nitekim gelişime ayak uyduramayanlar yok olurlar. Tıpkı osmanlıda olduğu gibi.

Osmanlı silah öğretmediği için değil, sanayi geriliği yüzünden battı.

Geri
Yukarı