ATM'de param çalınmış olabilir mi?

Burak_7181

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba, PTT ATM'den kartsız işlemle karta para yüklüyordum. Son onaylama aşamasında ATM servis devre dışı dedi ve benim parayı yuttu. Biraz bekledim ama arkada sıra vardı. Mecbur sıramı verdim. PTT, biz paranızı tespit edip veririz dedi ama ben gittikten sonra birinin parayı çekmesi gibi bir şey mümkün olabilir mi? Çalınması durumunda para iadesi olur mu çünkü ATM bozulması sonucunda bu olaylar oldu.
Miktar 50TL idi.

Son düzenleme:
Merhaba, PTT ATM'den kartsız işlemle karta para yüklüyordum. Son onaylama aşamasında ATM servis devre dışı dedi ve benim parayı yuttu. Biraz bekledim ama arkada sıra vardı. Mecbur sıramı verdim. PTT, biz paranızı tespit edip veririz dedi ama ben gittikten sonra birinin parayı çekmesi gibi bir şey mümkün olabilir mi? Çalınması durumunda para iadesi olur mu çünkü ATM bozulması sonucunda bu olaylar oldu.
Miktar 50TL idi.

Zamanında bende bankamatikden ininal kartıma para yatırmaya çalışmıştım. ATM parayı yuttu. Ne yapdıysam geri alamadım. 225 TL gitti bu yüzden.

ATM mi vermez anlamında mı dediniz? Ve bir yetkili ile dilekçe oluşturduk.

ATM başkası işlem yapabilir duruma geldiğinde işlemi bitirmiş demektir senin koyduğun para artık orada kalır işlemin gerçekleşmediyse raporlar zaten. Yani korkulacak durum yok kısa sürede çözülür fakat konu PTT olunca emin olamadım. Yani normalde senin bir şey yapmana gerek yok banka fark edip halledecektir ama PTT için biraz uğraşman gerekebilir.

Ben geçen hafta Papara karta para yüklerken ATM yuttu parayı. Mail attım aradım inceliyeceğiz dendi 1 hafta oldu daha geri dönüş yok.
10TL gitti sanırım.
Akbank ATM kullanmanızı öneririm o parayı yutmuyor direkt geri veriyor.

Bana da aynısı oldu dilekçe yazdım aradılar beni, işte fazla para çıktı biz iadesini yaptık dediler ininal Kart'a ama ne gelen var ne giden. Yaklaşık 3-5 ay uğraşmıştım parayı geri almak için ama alamadım. Yani nasıl olsa gelir derseniz gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı