Atom N570 için İşletim Sistemi Tavsiyesi

Packard bell DOT S-E3-571TK için hangi Windows sürümü daha iyi olur?

• Oy verenlerin toplamı
    5

PsychoG

Hectopat
Daha fazla  
Packard bell dot s-e3-571tk için işletim sistemi tavsiyesi lazım. Şu an Win10 Pro Build 1703 var ve 1709'a güncellemeye çalışıyorum. Ağrır çalışmasından şikayetçiyim.

Anket ile rahatlıkla beni ve benzeri ihtiyacı olan arkadaşları yönlendirebilirsiniz. Detayları ve yorumları da konuda paylaşırsak belki eski cihazından uçak bileti bakmak isteyebilecek arkadaşlar için faydalı bir kaynak halini alır.

İşlemci: Atom N570
VGA: Intel Graphics Media Accelerator 3150
RAM: 2GB
Monitör: 10.1" 1024x600

Konuyu ilk açtığımda "Kısaltmalar Büyük Harfle Yazılmalı nedeni ile 1 puanlık bir uyarı" yani bir günlük yazma cezası aldım. Ben özellikle Türkçe'nin yazım kurallarına dikkat etmeye çalışırım fakat ben göremedim. Farklı hatalarımı fark ettim ama söyleneni göremedim. iki defa "Bize Ulaşın" bölümünden mesaj attım ama dönen olmadı. Amacım eğer haklıysanız hatamı fark etmek için soruyorum.

Konunun asıl amacına gelirsek; Bir fikri olan kimse yok mu?

Öncelikle "Biri yazdı sonunda!" dedirttiğiniz için teşekkürler. Cevabınız için de ayrıca teşekkür ederim fakat benim sormak istediğim iyi bir özeleştirme ile(kayıt defteri ile ilgili hızlandırmalar mesela) güncel yada güncele en yakın tecrübeye dayalı olan tavsiye idi.

Merhabalar,
Bende de donanımsal olarak Acer marka lattop mevcut.

Şuan windows 10 kurulu olmakla beraber hiç bir sıkıntı çekmiyorum.

Eğer bir takım sorunlarınız varsa site veremeyeceğim ama windows 10 performans modu diye düzenlenmiş .iso dosyaları mevcut.

İyi günler

Açıkçası eşeğe altın semer de vursan eşek eşektir. Ben 2 laptoba sahibim,biri i5li W10, ikincisi tek işlemcili XP yüklü bir makina, Core 2 duo öncesi döneme ait ve evet hala donanımsal olarak sorunsuz çalışıyor, W7'yi kısmen, W10'u Intel kaynaklı sorunlu olarak çalıştırabiliyor.XP ile kendi içinde iyi. Beklentin fazla olmadığı için Windows yerine Xubuntu denemeni tavsiye ederim. Linux forumları karşılaşacağın neredeyse her sorunun cevabını bulabileceğin bir yer.

Windows'dan şaşmam diyorsan ve driver sorunu yaşamıyorsan W10'u dene. Özelleştirme önerim yok.
Chromium tarzı sistemleri de deneyebilirsin.

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Bazı sebeplerden pek bakamadım foruma, geç yazıyorum ksura bakmayın.

Merhabalar,
Bende de donanımsal olarak Acer marka lattop mevcut.

Şuan windows 10 kurulu olmakla beraber hiç bir sıkıntı çekmiyorum.

Eğer bir takım sorunlarınız varsa site veremeyeceğim ama windows 10 performans modu diye düzenlenmiş .iso dosyaları mevcut.

İyi günler
Windows 10 ile bir ağırlık var cihazda, mesela başlata yada masaüstünde bir klasöre tıklayınca sıklıkla 3-5 sn. gibi bir süre bekleyip öyle tepki veriyor. Pek haz etmiyorum oynanmış işletim sistemlerinden ama bir araştırma yapayım söylediğiniz mod ile ilgili. Teşekkürler.

Açıkçası eşeğe altın semer de vursan eşek eşektir. Ben 2 laptoba sahibim,biri i5li W10, ikincisi tek işlemcili XP yüklü bir makina, Core 2 duo öncesi döneme ait ve evet hala donanımsal olarak sorunsuz çalışıyor, W7'yi kısmen, W10'u Intel kaynaklı sorunlu olarak çalıştırabiliyor.XP ile kendi içinde iyi. Beklentin fazla olmadığı için Windows yerine Xubuntu denemeni tavsiye ederim. Linux forumları karşılaşacağın neredeyse her sorunun cevabını bulabileceğin bir yer.

Windows'dan şaşmam diyorsan ve driver sorunu yaşamıyorsan W10'u dene. Özelleştirme önerim yok.
Chromium tarzı sistemleri de deneyebilirsin.
Linux konusunda çok haklısınız ben bir de seviyorum hatta ama hanım PowerPoint'te sunum da hazırlayacağım deyince o seçenek "puf" diye uçtu gitti. Biliyorum Open Office falan seçenekleri var ama hanım halletse iş ortamındaki diğer kişiler halledemez o yüzden evet Windows'tan şaşamıyoruz şimdilik :(

Selam herkese bende şuan kullanıyorum Acer Aspire One D257 - Intel Atom CPU N570 1.66GHz 2gb ram Windows 10 64bit Windows 10 Formatdan sonra bazi tuşlar çalışmıyor sorunu hail etmiş değilim anlayamadim ama sistem iyi çalışıyor idare eder internet YouTube için çalışıyorum başka bir iş yapmyorum

Dosya Ekleri

• 1319813262000_IMG_225558.jpg
    1319813262000_IMG_225558.jpg
    37,7 KB · Görüntüleme: 17
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı