Attack on Titan kadar güzel anime önerisi

İmperceptible

Hectopat
Yer
Marineford
Merhabalar, AOT'u bitirdikten sonra FullMetal Alchemist Brotherhood hariç hiç bir animeden keyif alamadım. AOT kadar kaliteli hatta AOT'tan daha iyi olduğunu düşündüğünüz animeleri yazar mısınız? Çok teşekkürler.

İzlediğim animeler;
  • Attack on Titan
  • Another
  • Blood of Zeus
  • Dota
  • Death Note
  • One Punch Man
  • Violet Evergarden
  • Jujutsu Kaisen
  • FullMetal Alchemist
  • FullMetal Alchemist Brotherhood
  • Charlotte
  • Sword Art Online
  • Erased
  • The Way of The Househusband

Son düzenleyen: Moderatör:
Vinland Saga (Wit stüdyo fesem anlarsınız sanırım :D)
Great Pretender ( Güzel ancak sonu ekşi ama. Wit stüdyo.)
Code Geass ( Çok güzel yine ancak asıl tat 2.round da başlyıor (yani 2.sezon))

Önerilerim bu kadar en çok benzeyeni bence 1.öneri ancak 2.öneri attack on titan gibi değil güzel istediğin için önerdim.

Aksiyon animeleri arasında AoT'yi 1 numaraya koyarım ben. Onun gibisini bulamazsın, bulmaya çalışırsan hayal kırıklığına uğrarsın. Animeleri izlerken yüksek beklenti ile izlersen üzülen sen olursun. Bi zamanlar Sidoni no Kishi için AoT'ye benziyor demişlerdi, izleyip büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım. Evet benzediği birkaç nokta vardı ama aynı şekilde tatmin etmiyor, yanına bile varmıyor.

Eee ne yapacağız peki? Anime dünyası çok büyük. Farklı türler, farklı tatlar var. Farklı türlere giriş yapmanı öneririm. Bi ondan bi ondan izleyebilirsin. Mesela Violet Evergarden izlemişsin. Dram ve slice of life alanında çok iyi bir animedir. Farklı türlerden birkaç anime tavsiyesi vereceğim. Soru soracak olursan yardımcı olurum. 👍

Dram/slice of life
Shigatsu wa Kimi no Uso
Hotaru no Haka (film) (efsane film, bu filmi herkes izlese belki de savaşlar son bulurdu...)
Koe no Katachi(film)

Bilimkurgu
Steins Gate
Shinsekai Yori
Psycho Pass

Psikolojik
Mahou Shoujo Madoka Magica (kapağına bakıp ön yargıya girme, gerçekten kaliteli anime)

Aksiyon (AoT sonrası aksiyon beklentin düşük olmalı)
Code Geass
Fate/Zero (öncesinde Fate/UBW izlenirse daha iyi bence)

Spor animeleri, komedi animeleri vs. vs. daha izlenecek, konuşulacak anime çok...

Son düzenleme:
AoT Manga'sını bitirip hala güzel olduğunu düşünen var mı cidden?
Sırf finalinin kötü olması seriyi sevmemize engel değil AOT hala benim için ilk beşte.
Steins; Gate. AoT'dan kesinlikle daha güzel. Vakit kaybedilmeden izlenmesi gereken bir anime.
Reis bu animeyi hep duyuyorum çoğu kişi de önerdi buna kesinlikle başlayacağım teşekkürler tavsiye için :).
Vinland Saga (Wit stüdyo fesem anlarsınız sanırım :D)
Great Pretender ( Güzel ancak sonu ekşi ama. Wit stüdyo.)
Code Geass ( Çok güzel yine ancak asıl tat 2.round da başlyıor (yani 2.sezon))

Önerilerim bu kadar en çok benzeyeni bence 1.öneri ancak 2.öneri attack on titan gibi değil güzel istediğin için önerdim.
WİT Stüdyonun çizimleri çok iyi hepsine bakacağım kesinlikle. Teşekkür ederim :).
Bunu yazın izleyeceğim teşekkür ederim tavsiye için :).
Dr.Stone izleyebilirsin.
Teşekkür ederim öneri için :).
Aksiyon animeleri arasında AoT'yi 1 numaraya koyarım ben. Onun gibisini bulamazsın, bulmaya çalışırsan hayal kırıklığına uğrarsın. Animeleri izlerken yüksek beklenti ile izlersen üzülen sen olursun. Bi zamanlar Sidoni no Kishi için AoT'ye benziyor demişlerdi, izleyip büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım. Evet benzediği birkaç nokta vardı ama aynı şekilde tatmin etmiyor, yanına bile varmıyor.

Eee ne yapacağız peki? Anime dünyası çok büyük. Farklı türler, farklı tatlar var. Farklı türlere giriş yapmanı öneririm. Bi ondan bi ondan izleyebilirsin. Mesela Violet Evergarden izlemişsin. Dram ve slice of life alanında çok iyi bir animedir. Farklı türlerden birkaç anime tavsiyesi vereceğim. Soru soracak olursan yardımcı olurum. 👍

Dram/slice of life
Shigatsu wa Kimi no Uso
Hotaru no Haka (film) (efsane film, bu filmi herkes izlese belki de savaşlar son bulurdu...)
Koe no Katachi(film)

Bilimkurgu
Steins Gate
Shinsekai Yori
Psycho Pass

Psikolojik
Mahou Shoujo Madoka Magica (kapağına bakıp ön yargıya girme, gerçekten kaliteli anime)

Aksiyon (AoT sonrası aksiyon beklentin düşük olmalı)
Code Geass
Fate/Zero (öncesinde Fate/UBW izlenirse daha iyi bence)

Spor animeleri, komedi animeleri vs. vs. daha izlenecek, konuşulacak anime çok...
Psikolojik animeler izlemedim hiç ama dediğine şans vereceğim çok teşekkürler öneri için :).
Alınacak keyif açısından FMA haricinde sadece Hunter x Hunter'ın AOT'un yanına yaklaşabileceğini düşünüyorum. İzleyin izlettirin.
HxH mangası bitmedi demişti arkadaşım cidden öyle mi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı