ATX Anakart Uyumlu Kasa Önerisi

Luck Star

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Haberleşme Mühendisi
Merhaba arkadaşlar sistemi toplamaya başladım ve kasayı alıp diğer parçaları sırayla almak istiyorum.

Sistem konusu için : KONU

Kasa için bütçem 200-350 lira arası ya da civarı diyebiliriz eğer bunu kaçırma daha iyisi yok derseniz 400 falan da olabilir gerçi baktım baya ama karar veremedim.

Aklımdakiler;
  • -NZXT S340
  • -Corsair Spec Alpha
  • -Corsair Spec-02-03
  • -Dark N10
  • -Aercool Aero 800

Peki kasada ne arıyorum?
-Sağlamlık ve kalite (Plexi cam kapak mesela bugün Everest'e baktım arkası gözükmüyor ama Corsair cam gibi.)
-Sessizlik ancak bahsettiğim fanlar değil. Corsair'in fanlarını alacağım eğer kasadaki fanlar ses çıkarırsa.
-İç alandaki rahatlık, kablo yönetimi kolaylığı, kablo geçen yerlerdeki kauçuk vs. gibi.

Bunlara bakıyorum şimdi bu fiyata sen ne bekliyorsunuz diyebilirsiniz ama bu fiyata en iyisini arıyorum işte olduğu kadar. Güç kaynağım var bu arada EVGA GQ 750.

Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Bende bir süredir bilgisayar toplamak için kasaları araştırıyorum. Belirtmiş olduğunuz rakam aralığında bence Aercool Aero 800 uygun olacaktır. Ancak cam kapak sesi biraz daha fazla dışarı verecektir. Bu konuda hassassanız sac kapak seçeneği de var. Benim fikrim Aercool Aero 800,

Yine ceza yemişim yanlış yere konu açtığım için neyse sağlık olsun.

Arkadaşlar Thermaltake Core X31 alıyorum ne düşünüyorsunuz 380 lira eder mi?

Gameekstrada baktım 350 lira ama çok uzak. Corsair 400c de 410 lira civarında sanırsam.

Aklınizda 400 liraya kadar bütçe ile kesin şunu al dediğiniz var mı?

Onu düşünüyordum ama stokta yok ve bugün almam lazım kasa :(
Thermaltake Core X31 fan desteği olsun, radyatör desteği olsun mükemmel, kasada zaten plastik çok çok az kullanılmış. Sağlam ve iyi hava alan bir kasa. Tek sıkıntım ön görüntü berbat duruyor Corsair kasalarının yanında. O yüzden 370-380 edecek bir kasamı karar veremedim bir türlü...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı