ATX kasa önerisi

Miuysti

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Işıklı, camlı falan falan olmasına gerek yok. Depolama birimi için kızaklı, kaydırarak takabildiğimiz kasalar oluyordu. Onlar zorunlu değil ama varsa tercihimdir. Ekran kartı AMD RX570 MSI Armor 2 fanlı. (ekran kartı boyutu önemliydi sanırım) Anakart B450 S2H micro atx anakart sanırım. Hangi kasaya hangi anakart takılır, micro atx anakart falan hiçbir şey bilmiyorum. Fiyat ortalaması hakkında bilgim yok ama 400 den az olursa iyi olur.

Mesela bu linkteki kasada tipi micro atx. Anakart desteği atx yazıyor. Anlamıyorum dediğim gibi.

Önceki kasam;

Hocam anakartınız en küçük boyutlardan zaten. Siz beğendiğiniz kasaları buraya atın biz olur olmaz diyelim. Kendi bütçenize göre Corsair/Cooler Master/Thermaltake gibi markalardan beğenebilirsiniz. Hemen hemen hepsine uyumlu olur zaten.

Edit :Attığınız kasa kapalı kutu gibi. Ön tarafı ızgaralı(Mesh) tavsiye ederim.

Hocam anakartınız en küçük boyutlardan zaten. Siz beğendiğiniz kasaları buraya atın biz olur olmaz diyelim. Kendi bütçenize göre Corsair/Cooler Master/Thermaltake gibi markalardan beğenebilirsiniz. Hemen hemen hepsine uyumlu olur zaten.
Boşa vida düşmesi, sallanma vs. olmaz mı anakart küçük olunca?

Boşa vida düşmesi, sallanma vs. olmaz mı anakart küçük olunca?
Yok, kasayı alırken zaten içinde anakart yükseltme vidaları koyuyorlar. Kasaya monta ettikten sonra anakartıda üstüne koyup vidalarını sıkıyorsunuz. O vidaları kendi anakartınıza göre monta ediceksiniz zaten.

Yok, kasayı alırken zaten içinde anakart yükseltme vidaları koyuyorlar. Kasaya monta ettikten sonra anakartıda üstüne koyup vidalarını sıkıyorsunuz. O vidaları kendi anakartınıza göre monta ediceksiniz zaten.
Teşekkür ederim. Kasa buldukça sizi etiketleyeceğim.

Uygun mudur?

Uygun, ancak güç kaynağını önceki kasadan mı alıp takacaksınız?

Uygun, ancak güç kaynağını önceki kasadan mı alıp takacaksınız?
Genellikle kendim seçiyorum güç kaynağını ben onun için unutmuşum. Altta güzel bir güç kaynağı var. Her yerde görmüşsünüzdür zaten.

Genellikle kendim seçiyorum güç kaynağını ben onun için unutmuşum. Altta güzel bir güç kaynağı var. Her yerde görmüşsünüzdür zaten.

Gayet iyi.

Bu arada kasanın fanları büyük ihtimalle 4 pin pwm. 4 tane fan var. Anakartınızda büyük ihtimalle 1 tane(4pinli) takacağınız slot var. O yüzden PWM çoklayıcı tavsiye ederim eğer takcak slot yoksa.

Yeni konular

Geri
Yukarı