ATX ve micro ATX arasındaki farklar neler?

FarukEfe

Centipat
Hepinize merhaba. Bugün size bir soru sormak istiyorum. Ben bilgisayar işlerinde biraz cahil olduğum için sizden bilgi almak istedim. Şunu anlamıyorum çok fazla video izledim ama genede anlayamadım. ATX ve micro ATX arasındaki herhalde tek fark büyüklük değildir. Nedir aralarında bir fark var mı büyüklük dışında açıklarsanız çok sevinirim. Ben Gigabyte B450M S2H modelini alacaktım fakat. Micro ATX olduğunu öğrenince almaktan vazgeçtim. Nedenini bilmiyorum aralarındaki farkları açıklar mısınız? Şimdiden teşekkür ederim.

Tek fark büyüklük ve ona bağlı değişiklikler 😀

Aynı modelin hem Micro ATX hem ATX modeli varsa Micro ATX olanda "genelde" daha az slot bulunur. Örneğin PCI X1 slot sayısı düşüktür. Yani ses kartı gibi 3-4 cihazı bu slottan bağlıyorsanız Micro ATX almayın.

Ben bu sistemde sadece oyun oynıyacağım.
Ben bu sistemde sadece oyun oynıyacağım.
Tek fark büyüklük ve ona bağlı değişiklikler 😀

Aynı modelin hem Micro ATX hem ATX modeli varsa Micro ATX olanda "genelde" daha az slot bulunur. Örneğin PCI X1 slot sayısı düşüktür. Yani ses kartı gibi 3-4 cihazı bu slottan bağlıyorsanız Micro ATX almayın.
pardon ben bu sistemde sacdece oyun oynıyacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı