Audacity Sistem Sesi Kaydetme Sorunu

yasingunaydin

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Bilimci
Audacity ile sistem sesini kaydetmek istiyorum. Ses aygıtlarına girip devre dışı olan aygıtları göster'i seçtim. Sonra Stereo Karışımı aygıtını aktif ettim. Daha sonra Audacity programından kayıt aygıtını Stereo Karışımı olarak sectim. Ancak kayda başladığımda ses eko yapıyor gibi bir ses çıkıyor. Acayip gürültülü bir ses. Halbuki böyle bir ses çalınmıyor bilgisayarda. Sorun ne olabilir?

Sorunu çözdüm arkadaşlar.

ÇÖZÜM:
Ses Düzeyi Karıştırıcısından sistem seslerini sessize alırsanız sorun çözülmüş oluyor. Ses Düzeyi Karıştırıcısına görev çubuğunun sağ altındaki hoparlör simgesine sağ tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu arada ses kaydını Windows'un ses kaydedicisinden yapmanızı tavsiye ederim. Ancak ayrıyeten bir ayar yapmanız gerekecek. Windows'la beraber kurulu gelen ses kaydedicisinde Stereo Karışımından mı yoksa mikrofondan mı kayıt yapacağımızı seçemediğimiz için Stereo Karışımını varsayılan olarak ayarlamamız gerekiyor. Bunu da görev çubuğunun sağ altındaki hoparlör simgesine sağ tıklayıp sonrasında Kayıt aygıtlarına tıklayarak Stereo Karışımını seçip alt kısımdan varsayılan olarak ayarlamalıyız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı