Audio Technica ATH-M50X alınmalı mı?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Oyuncu kulaklığının ses performansı mı daha iyi olur? Yoksa monitör stüdyo kulaklıkları mı? Genellikle stüdyo kulaklıklarının özellikleri daha geniş olmakla beraber, frekans aralığı değerleri daha doğal seviyelerde olabiliyor. Yani bilgisayardan gelen tüm sesleri olduğu gibi verebiliyor hiçbir şekilde aşırı bass ya da tizlik olmadan. Yakında Audio Technica ATH-M50X monitör kulaklığı almayı düşünüyorum, değer mi? Ben istiyorum ki tüm sesler tertemiz gelsin kulağıma, çok net gelsin ve gereğinden fazla basslı ya da tiz vermesin istiyorum. Hem oyun oynarken, hem de müzik işleriyle uğraşırken doğal ve tertemiz bir ses deneyimi istiyorum. Almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende studyo kulakligi almayi dusunuyorum ama uzun kullanimda agri yaptigi felan soyleniyor Audio icin. Ben su modeli dusunuyorum; Beyerdynamic Dt 990 Pro 250 Ohm Kafaüstü Kulaklık - n11.com

Ayrica kaliteli ve profesyonel bir ses kartin yoksa bu kulakliklara bakmani onermem. Anakart ses yongasi ile kullanabilicegin kulakliklar degil bunlar.
Günümüzdeki en üst seviye oyuncu anakartlarındaki dahili ses kartları, bu tür kulaklıkları beslemeye yetmez mi?

Günümüzdeki en üst seviye oyuncu anakartlarındaki dahili ses kartları, bu tür kulaklıkları beslemeye yetmez mi?

Ses alirsiniz, kulaklik calisir. 250 Ohm bu kulaklik, tam performansini vermez. Hayal kirikligi olur, memnun etmez. Bu kulakliklari buyuk amfilerde kullaniyorlar veya ust duzey ses kartlarinda. Anakart ile olacak is degil.

Bu paraya monitör kulaklık almaya paran var ise ses kartı da senin için sorun olmaz galiba. Yoksa seni tatmin etmez monitör kulaklık.
Gelecekte şu ekipmanları almayı düşünüyorum:

Mikrofon: Audio Technica AT-2050
Ses arayüzü: Focusrite Scarlett 2i2
XLR Kablosu: Eralp Pro Cable 6 Metre XLR to XLR
Boom Kolu: Proel DST260 Stüdyo Boom Kolu
Pop Filtresi: Eralpro Bez Pop Filtre (Mikrofon Filtresi)
Kulaklık: Audio-Technica ATH-M50X Stüdyo Referans
DAW: Cubase 10 Pro

Bu arada, monitör hoperlörleri almayı düşünmüyorum. Lakin, benim için monitör kulaklıkları, seslerdeki detayları algılayabilmem için daha verimli olacaktır.

Audio Technica AT-2050 Ses testi (Focusrite Scarlett 2i2 ile yapıyor bu adam neredeyse çoğu mikrofonların ses testini... Çünkü sanırım en iyi ses kartlarından biri...)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Toplam: 9.656 TL
Bu paraya monitör kulaklık almaya paran var ise ses kartı da senin için sorun olmaz galiba. Yoksa seni tatmin etmez monitör kulaklık.
İnsanların aklında "Bu kadar çok ekipmanı ne yapacaksın?" diye sorular olabilir. Acapella işleri için kullanacağım. Samsung Galaxy S8 Telefonumun dahili mikrofonuyla stüdyo usülü kayıt almak biraz saçma oluyor ve ses kalitesi yeterli olamayabiliyor. İşte acapella kayıtlarımdan birisi bu... Ses eğitimim yok bu arada ve 27 Temmuz'da 20 yaşında olacağım. Lakin sesim lirik tenor olduğu için, Audio Technica AT-2050 mikrofonu, sesimle baya uyumlu olacaktır. Çünkü bu mikrofon, bright bir mikrofon. Kısaca, sesleri tiz almakta oldukça iyi ve sesleri aydınlık alır, keskin alır.
Bu videodaki yaptığım çalışmayı, Samsung Galaxy S8 telefonumun mikrofonuyla kaydettim. En fazla 256 Kbps bitrate ses desteği var. Ancak, bilgisayarda sesleri işledikten sonra, .wav 32-Bit Float olarak sesi render ettim. Maalesef elimde en iyi DAW programı yok. Cracklenmiş FL Studio 20 kullanıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu arada bazı arkadaşlar Bohemian Rhapsody acapellası yapmamı bekliyor... Ancak iyi bir mikrofon gerekiyor bunun için. Lakin telefon mikrofonları elektret mikrofonlardır ve diyaframları aşırı dardır bu sebeple sesi doğal alamazlar ve boğuk alabilirler, karışık alabilirler.

Bu arada ses filtresi kullanarak, acapellamın sadece vokal kısımlarını duyabilirsin. Mixingimi nasıl buldun? Amatöre göre iyi mi? Bazı seslerin stereo olacağını farkedeceksin. Mono olan sesi, programla stereo yapıyorum. :)
Görüşünüz nedir?

Son düzenleme:
Miks için zaten kulaklık kullanamazsın. Panaromayı tutturamazsın. Kulaklık genelde kayıtlarda kullanılır. Stüdyo kulaklığı ses renk katmadan olduğu gibi en natürel haliyle verir. Ayrıca dışarıya ses vermediği için mikrofona çok fazla sızıntı olmaz. Oyuncu kulaklıkları oyun amacıyla üretiliyor. Bu kulaklıklar sese karekteristik bir renk katıyor. Müzik yapan insanın kesinlikle uzak durmasını öneririm.

Ses kartı olarak tavsiyem iconnectivity bakman. Bu fiyat aralığında pek eşi benzeri yok. Cubase olarak profesyonel iş yapmayacaksan Artist sürümü de yeter. Pro'larına bakmana gerek yok. Profesyonelanlamda miks ve mastering konusunda kendimi geliştirim diyorsan pro alabilirsin. Bir de şu anda Steinberg'ün sitesinde Cubase %50 indirimde. Steinberg ilk defa bunu yapıyor. 30. yılının şerefine bir indirim yapmış. Acele etsen iyi olur. USB etkinleştirme aracını Türkiye'den al. Yoksa gümrükle felan uğraşırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı