Audiomax geri görüş kamerasına fazla amper verince yandı

scaylakk

Centipat
Daha fazla  
Audiomax 705-R geri görüş kameram var araçtaki çakmak kısımdan şarj alması gerekiyor normalde. Fakat ben 5V 1.5 amper yerine çakmaklığa takılan kısmı kesip aküden gelen bir kabloyla bağladım. Cihazdan duman çıktı. Cihaz açılıyor şarj almıyor doğal olarak kendim tamir edebilir miyim? Parça değiştirmek mi gerekir?

Akü'nün doğrudan verdiği Ampere zaten dayanması mümkün değil. İçindeki hasarı söküp görmek lazım, bir entegre vs yanmış olabilir. Oto elektriği evdekine benzemez, aküden gelen bir kabloya keyfi bağladığınız bir cihaz tesisatı hatta arabayı yakabilir.

Akü'nün doğrudan verdiği Ampere zaten dayanması mümkün değil. İçindeki hasarı söküp görmek lazım, bir entegre vs yanmış olabilir. Oto elektriği evdekine benzemez, aküden gelen bir kabloya keyfi bağladığınız bir cihaz tesisatı hatta arabayı yakabilir.
Keyfi bağlamadık aslında ama 😂 bir an beynimiz durdu amper volt hiç birinin önemi kalmadı araçta bir çok değişiklik yaparken aceleye gelmiş oldu. Teknik servisine başvurucam

Amper değil de voltaj tutmuyor. En az 12V akü vardır sonuçta. Amper dediğiniz, yüke bağlıdır. Bu arada, eğer garanti devam ediyorsa; servis, garanti kapsamı dışında tutacaktır.

Son düzenleme:
Voltaj farklı amper farklıdır lütfen yanlış bilgi vermeyiniz. Konu sahibi 5 volt yerine 12 volt gerilime bağladığı için cihazın içindeki bazı donanımlar doğal olarak hasar görmüş. 5 volt olsaydı akü 1000 amper bile olsa birşey olmaz.

Voltaj farklı amper farklıdır lütfen yanlış bilgi vermeyiniz. Konu sahibi 5 volt yerine 12 volt gerilime bağladığı için cihazın içindeki bazı donanımlar doğal olarak hasar görmüş. 5 volt olsaydı akü 1000 amper bile olsa birşey olmaz.
Biz yüksek amper den olabileceğini düşündük ama siz haklısınız. Sarj soketinde output 5v 1amper yazıyordu. Çakmaklığa kadar kablo uzatmamak için başka yerden alalım dediı başımıza bela oldu. Cihaz açılıyor ama şarj almıyor inşallah fazla masrafı çıkmaz.

Tavan aydınlatmasından alabilirsiniz. Hem de kablo kirliliği olmaz fakat orası da 12 volt. Araya küçük bir voltaj düşürücü koyarak halledebilirsiniz.
Yoksa yine aküye bağlamış gibi olur. 🤭

Yeni konular

Geri
Yukarı