AutoCAD ve SketchUp programları için peyzaj mimarına laptop önerisi

• Konuyu başlatan TWME
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 2B
Hocam arkadaş oyun oynamayacaktı... İşlemci çekirdeğinin hızı ve RAM boyutu öncelikli olacaktır evet doğru APU sistem bile olur. Bizim okulda öyle zaten. Quadro ekran kartlı bir sitem toplamak mantıklı olurdu ancak fiyatlar çok üstünde kalıyor bütçenin, en iyisi atılan ASUS olacaktır.

Zaten fiyatlara bakınca ASUS daha ön planda zaten.

12700H performans olarak bayağı parçalıyor tam yük altinda 6800H'ı, o sebeple daha mantıklı geliyor bana. STRIX kalite ve pil ömrü açısından iyi model, ama 6800H da yeterli gelecektir tabii.

Sizin kararınız nedir arkadaşlar, AutoCAD, 3DMAX, render için Monster Abra A7 V14.3.5 Intel Core I7-12700h 16 Gb Ram 500gb Ssd 4gb Rtx3050ti Freedos 17,3" Fhd 144hz Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bu bilgisayar iyi midir? Beni üzmesinde.

12700H performans olarak bayağı parçalıyor tam yük altinda 6800H'ı, o sebeple daha mantıklı geliyor bana. STRIX kalite ve pil ömrü açısından iyi model, ama 6800H da yeterli gelecektir tabii.
Monster Abra A7 V14.3.5 Intel Core I7-12700h 16 Gb Ram 500gb Ssd 4gb Rtx3050ti Freedos 17,3" Fhd 144hz Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bunda karar kıldım alayımmı ?

Devamlı yanında taşıyacağın cihazin 17.3 inç olması iyi olmaz pek, ağırlık olarak rahatsız eder. Ya STRIX'i ya Nitro'yu tercih et.

Ağırlık sorun değil ama Monster ömür boyu garanti veriyor ve servisi cok iyi o yüzden Monster tercih ediyorum.

Ömür boyu garanti değil bakım hizmeti veriyor, onu bazı firmalar duyurmasada gene yapabiliyorlar. Ama servis kısmında haklısın, kasasıda Tongfang, ağırlık sıkıntı değilse alabilirsin o zaman.

Ömür boyu garanti değil bakım hizmeti veriyor, onu bazı firmalar duyurmasada gene yapabiliyorlar. Ama servis kısmında haklısın, kasasıda Tongfang, ağırlık sıkıntı değilse alabilirsin o zaman.

Render gibi işlemler de beni üzmez diyorsanız bunda karar kılıyorum ekran kartının 4 GB olması renderi etkiler mi?

Render gibi işlemler de beni üzmez diyorsanız bunda karar kılıyorum ekran kartının 4 GB olması renderi etkiler mi?

Üzmez hocam, 3050 Ti da yeterli gelebilir.

Üzmez hocam, 3050 Ti da yeterli gelebilir.
Tamam madem bunda karar kılıyorum.

Hocam arkadaş oyun oynamayacaktı... İşlemci çekirdeğinin hızı ve RAM boyutu öncelikli olacaktır evet doğru APU sistem bile olur. Bizim okulda öyle zaten. Quadro ekran kartlı bir sitem toplamak mantıklı olurdu ancak fiyatlar çok üstünde kalıyor bütçenin, en iyisi atılan ASUS olacaktır.

Zaten fiyatlara bakınca ASUS daha ön planda zaten.

Monster de karar verdim, 12700H işlemci, 4 GB ekran kartı, ekran kartı 4 GB ekran kartı bana yeter mi renderde veya ağır programlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı