Autorun.vbs dosyası nedir?

RazerKing

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Pavilion Power 15-cb007nt (cbxxx series)
Meslek
Öğrenci (Mühendislik)
Merhabalar. Öncelikle bilgisayarım geçenlerde servisten gelmişti. Bilgisayarımı açtım, gerekli programlarımı vs. yükledim ve dosya gezginine girdiğimde şöyle bir şey karşıma çıktı:
1614072849923.png

Bu şeyin dosya konumuna tıkladığımda ise şöyle bir uyarı karşıma çıkmakta:
1614072860800.png

Bu şey nedir, ne değildir bilgi sağlayabilirseniz sevinirim.

Not: Bu dosya D: isimli sürücüde gözükmekte fakat bilgisayarıma geldiğinden beri ne flash bellek ne de bir depolama aracı taktım. Tek bir yerel disk sürücüsü var o da C: . Geldiğinden bu yana direkt mouse'umu ve klavyemi takıp bilgisayarı kullanmaya başladım. Dosyaya sağ tık yapıp özellikler dediğimde ise karşıma çıkan şey şudur:

1614072891587.png

Direkt virüs diyemezsiniz. Kafanız mı güzel dosyanın için görmeden virüs diyorsunuz?

Dosyaya sağ tıklayıp düzenle deyin ve içindekileri buraya kod olarak yapıştırın ya da ekran resmi atın.
Ya da dosyayı bir paylaşım servisine yükleyip buraya link bırakın.

Bu arada merhaba.

Edit: Yukarıdaki şakacılar (!) yüzünden odaklanamadım. Dosya başka bir diskte görünüyor.
Bu durumda dosyanın ne olduğundan emin değiliz.
Sonraki sayfadan verdiğim anti-malware aracını kullanabilirsiniz.

Daha önce neden servise göndermistiniz? Virüs yüzünden mi? Daha önce eğer öyleyse daha önce yüklediğiniz virüslü program yine yüklemisinizidir (torrent falan kulanmayın).

Direkt virüs diyemezsiniz. Kafanız mı güzel dosyanın için görmeden virüs diyorsunuz?

Dosyaya sağ tıklayıp düzenle deyin ve içindekileri buraya kod olarak yapıştırın ya da ekran resmi atın.
Ya da dosyayı bir paylaşım servisine yükleyip buraya link bırakın.

autorun.vbs bir virüs, C ve D klasörlerini açamazsın. Adamda da aynısı olmus.

Arkadaşlar çok hızlı davranıyor, hemen virüs diyorlar, arkadaş atsın içindeki kodu görelim neymiş.
Daha önce neden servise göndermistiniz? Virüs yüzünden mi? Daha önce eğer öyleyse daha önce yüklediğiniz virüslü program yine yüklemisinizidir (torrent falan kulanmayın).

Abartma %100, adam öyle olduğunu söylememiş nereden baktın?

Konuştukça Batıyorsunuz. 😡

Yeni konular

Geri
Yukarı