Avast Antivirüs veri satmayla ilgili davası sonuçlandı

Zaten büyük şirketlerin neredeyse hepsi bunu yapıyor.
Apple'ın yapması daha büyük bir olay. Çünkü zamanında insanların gözüne güvenilir bir yazılım ve cihaz olarak girdiler. Gizlilik politikası hassas bir yapıdaydı, eğer bu yapıp kırıp verileri sattıkları gün yüzüne çıkarsa markaya olan güvenilirlik bir anda aşağı eğilim gösterir. Fakat ben veriyi Apple'ın değil, Apple Türkiye'nin sattığını düşünüyorum. Sadece bilgisayarın kurulumu için açtığım ve hiç kullanmadım iCloud hesabıma sadece Apple ürün tanıtımı maili geliyordu. Bu hafta Metro market tarafından geldi.

Avast antivirüs'ün veri satmakla ilgili davası sonuçlanmış.

Az ceza kesmişler en az 100milyon dolar kesselerdide akillansalardi.

Avast'ın, kullanıcılarının tarayıcı geçmişi, arama geçmişi, GPS konum verileri, internet bağlantısı ve cihaz bilgileri gibi hassas kişisel verilerini topladığını ve bu verileri Avast dışındaki üçüncü taraf şirketlerle paylaştıyormuş. Bu verilerin, üçüncü taraf şirketlerin reklam hedefleme ve diğer pazarlama amaçları için kullanmışlar. Komik gerçek bunu çoğu firma yapıyor.

Avast'ın, kullanıcılarının tarayıcı geçmişi, arama geçmişi, GPS konum verileri, internet bağlantısı ve cihaz bilgileri gibi hassas kişisel verilerini topladığını ve bu verileri Avast dışındaki üçüncü taraf şirketlerle paylaştıyormuş. Bu verilerin, üçüncü taraf şirketlerin reklam hedefleme ve diğer pazarlama amaçları için kullanmışlar. Komik gerçek bunu çoğu firma yapıyor.
Aslında haklısınız. Bir çok firma hatta bunu gizlemeden yapıyor. Örnek Facebook.

Avast antivirüs'ün veri satmakla ilgili davası sonuçlanmış.

1. bu 2.'de Kaspersky (Rus ajanı) (!)
Şaka bir yana Kaspersky kullanıyorum ama güvenmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı