Avast Antivirus Nasıl?

_ Klaxy _

Centipat
Avast Antivirus Nasıl? Öncelikle arkadaşlarımın çoğu kullanıyor ve ben de kullanıyordum taa ki 2017 yılına kadar. O yılda pek güvenmedim artık Avast virüsleri bulamıyordu sanırsam güncelleme falan gelmiş. Avast Antivirus Ransomware %100 bulabilmekte ve yok edebilmektedir. Malware, trojan, phasing değerlendirmesi ise Phasing virüslerini de çok kolay bir şekilde yok edebiliyor ama malware ve trojana gelirsek Malware üzerinden 1 virüs buluyor aslında 2 virüs bulması gerekirken. Malwarebytes 0 buluyor bazı antivirüsler ise 2 buluyor. Malwarebytes'in zaten 0 bulması acayip kötü olmuş. Malware ve trojan üzerinden yine iyi bir durumu alıyor 10 üzerinden değerlendirirsek malware ve trojan olarak Avast bana göre %8 Malware, %9 Trojan'dir iyi bir şekilde buluyor. Avast'ı siz önerir misiniz peki?

Kötü falan değil. Kaspersky, Bitdefender gibi alternatifler tercih edilebilir elbet, ancak ben HDD'im üzerinde Avast'ı çok daha hafif buldum.

Son düzenleme:
Tavsiye etmem. Eski sistemimi yıllarca, yormak dışında bir iş yapmadı.
Çok daha kaliteli alternatiflere yönelebilirsiniz :)

i5 7300HQ GTX 1050Ti sistemime, eski 2 sistemime adeta işkence çektirdi ve sonuç toplu format. KIS, F-Secure, Kaspersky Free veya Bitdefender tavsiyemdir.

1569432239627.png

Yaaa oğlum inanmayın bunlara bir şey bilmiyorlar ben Premium'um efsane tak diye buluyor virüsü.
Önermem. Kıs, MBAM, Norton, Bitdefender. Belki Avira, Comodo'da dahil edilebilir ama gerisi pek iyi değil.

Hepsi parayı sömürme sömürüyor. O antivirüsler.

Son düzenleme:
Kötü falan değil. Kaspersky, Bitdefender gibi alternatifler tercih edilebilir elbet, ancak ben HDD'im üzerinde Avast'ı çok daha hafif buldum.

Önemli olan hafifliği değil, zaralı tespit edip kaldırması. Konuyu bilerek hortlatıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı