Avast Free antivirüsün anlamsız tarama yapması

Yeniçocuk

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar, bugün derste Programalama Temelleri dersi görürken C# kodları yazarken durup dururken tarayıp virüs var mı diye tarama yapıyor, ücretsiz olarak AV arıyorsanız Kaspersky Security Cloud indirin, rahat edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda virüs var mı diye belirli aralıklarla otomatik tarama yapıyor, isterseniz kapatabilirsiniz. Ne var bunda?
Bilgisayar taraması yapmıyor Hoca kod yazıyordu bende kod yazarken kodu tarıyor virüs var mı diye ben buna sinir oldum kendi yazdığım kodda virüs olma ihtimali olamaz ki

Bazı güvenlik yazılımları kodları da okur zira her kod derlenmeye ihtiyaç duymaz mesela Python kodları gibi. Mesela ".py" dosyası ilişkilendirilmiş ise derlenmeden çalıştırırsın. Veya Java ile yazılmış ".jar" uygulamalar gibi.

Avast'ı pek beğenmiyor ve tavsiye etmiyorum. :)
Piyasada, Avast'tan çok daha kaliteli yazılımlar var. Bu yazılımları tercih edebilirsiniz. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı