avast! Free Antivirus 5.0.677

'Güvenlik' bölümünde Recep Baltaş tarafından 1 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.917
  Beğenileri:
  42.525
  Yer:
  İstanbul
  İşlemci Pentium 3, 128 MB RAM, 100 MB boş sabit disk alanı
  Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP / Vista / 7 (32 / 64 bit)

  Antivirüs ve anti-spyware motoru

  Son teknoloji ürünü tarama motoru virüsler, casus yazılımlar ve diğer kötü amaçlı yazılım türlerine karşı güvenilir düzeyde koruma sağlar.
  Gerçek zamanlı anti-rootkit koruması

  Eşsiz “erişim noktası” teknolojisi, işletim sisteminin yüklemekte olduğu tüm çekirdek modu sürücülerini rootkit davranışı belirtileri bakımından kontrol eder. Bu şekilde bilinmeyen rootkitler bile algılanabilir ve bir zarar vermeden durdurulabilir.
  avast! Community IQ

  İşleme aldığımız çoğu örnek Davranış kalkanı ve anti-rootkit modüllerindeki avast! topluluğu genelinde konumlandırılmış sensörlerden gelmektedir. Bu sadece dev kullanıcı topluluğumuz sayesinde mümkün olan eşsiz bir veri kaynağıdır. Toplanan örneklerin çoğu bir dizi otomatik proses ile analiz edilir ve örneklerin çok küçük bir bölümünün virüs analistlerimiz tarafından manüel olarak işlenmesi gerekir.
  Kod emülatörü

  Şüpheli bir yürütülebilir dosya ile karşılaşıldığında (gerek isteğe bağlı ve erişime noktası taraması sırasında), avast! program'ın kodunu kopyalayabilir. Kod emülatörü iki amaç için kullanılır. İlk olarak, genel veri açma için kullanılır. İkinci olarak, keşif motorunda kullanılır. Teknik anlamda, bu geleneksel kopyalama tekniklerinden çok daha hızlı bir yöntem olan dinamik dönüştürme kullanılarak gerçekleştirilir.
  Keşif motoru

  Sürüm 5.0'dan itibaren, avast! içerisinde normal tanımlar ile algılanamayan zararlı yazılımları proaktif olarak algılayacak şekilde tasarlanmış yeni bir keşif motoru sunulmaktadır. Keşif motoru hem ikili (yürütülebilir) hem de komut dosyası halindeki kötü amaçlı yazılımları saptayabilir.
  Potansiyel olarak istenmeyen programların algılanması

  Sürüm 5.0'daki bir yenilik ile, avast! artık uzak yönetici araçları ve ticari şifre kaydediciler gibi potansiyel olarak istenmeyen programları algılayabilmektedir. Bu tür programlar için kişisel kurallar ayarlanabilmektedir.

  Başlangıç tarayıcısı

  Bilgisayarınızı işletim sistemi başlamadan ve bir virüs etkinleştirilmeden (yalnızca 32 bitlik işletim sistemlerinde) önce bulaşmalara karşı taramanıza imkan verir.
  Tarama için uyandırma

  Microsoft Windows uyku veya hazırda bekleme modundayken uyandırılır, zamanlanmış tarama yapar ve sonra uyku moduna geri döner.
  Zamanlanmış tarama

  Kullanıcıların tarama süresini ve taranacak dosyaları tanımlamasını sağlar.
  avast! Intelligent Scanner

  Güvenli olduğu kanıtlanmış uygulamalardan oluşan bir beyaz liste sayesinde zorunlu dosya taramalarının sayısını %80'e varan oranlarda düşürebilir. Güvenli olduğu tespit edilen dosyalar değişmedikçe tekrar taranmaz.

  Davranış Kalkanı

  Çok sayıda sensör kullanarak (dosya sistemi, kayıt defteri ve ağ tabanlı) bilgisayarınızdaki faaliyetleri izler ve şüpheli davranışları raporlar/bloke eder.
  Davranışsal Bal Küpleri

  avast! sensörleri seçilen bilgisayarlardaki şüpheli dosya faaliyetlerini tespit ve takip ederek dosyaları ek analiz için otomatik olarak Virüs Laboratuvarı'na iletir.
  Dosya Sistem Kalkanı

  Açılmış/yürütülmüş dosyalar için gerçek zamanlı tarama.
  E-Posta Kalkanı

  Gelen/giden tüm e-postaları zararlı yazılımlara karşı tarar. MS Outlook için, özel bir eklenti kullanılır. Diğer e-posta istemcileri genel bir POP3 / IMAP4 / SMTP proxy tarafından korunur. Sürüm 5'teki bir yenilik ile, proxy aynı zamanda SSL iletişiminin taranmasını da destekler (gmail.com, sympatico.ca, vb.)
  Web Kalkanı

  Ziyaret edilen tüm web sitelerini tarar ve İnternet'ten indirilen tüm dosya, sayfa ve java komut dosyalarını kontrol eder. Akıllı Akış Tarama özelliği sayesinde, Web kalkanı web'de gezinme hızınızı düşürmez.
  P2P Kalkanı

  P2P programları kullanılarak indirilen dosyaları kontrol eder. - ABC, Ares, Azureus, BearShare, Bit Torrent, BitComet, BitLord, BitPump, CZDC++, Direct Connect, eDonkey, eMule, iDC++, iMesh, Kazaa, Kceasy, LimeWire, Morpheus, Opera's DC++, Overnet, Qtrax, Shareaza, SoulSeek, StrongDC++, uTorrent, Vuze, WinMX, Winny2, Zultrax.
  IM Kalkanı

  Anlık mesajlaşma veya “sohbet” programları kullanılarak indirilen dosyaları kontrol eder. - AIM (AOL Instant Messenger), Gadu-Gadu, gaim/Pidgin, Google Talk, ICQ, IM2 Messenger, Infium, Miranda, mIRC, MSN/Windows Messenger, Odigo, PalTalk Messenger, Psi Jabber Client, QIP, QQ, SIM, Skype, Tlen, Trillian, WengoPhone, XFire, Yahoo! Messenger.
  Ağ Kalkanı

  Ağ tabanlı virüslere karşı koruma sağlar. Modülün iki ana bileşeni vardır: kötü amaçlı URL'leri engellemek amacıyla tasarlanan URL engelleyicisi ve düşük yoğunluklu saldırı algılama sistemi.

  Akıllı virüs tanım güncellemeleri

  Sistemin adım adım güncellenmesi, düzenli güncelleme dosyalarının boyutunu azaltır.
  Hızlı güncelleme uygulaması

  Virüs tanımlama dosyasına ait yeni biçim, güncellemelerin avast! 5.0 içerisine uygulanma hızını artırır ve CPU / bellek ihtiyacını düşürerek bilgisayarınızı kesintisiz kullanmanıza olanak tanır.
  Virüs tanımlama dosyasına ait yeni biçim, güncelleme hızını artırır ve CPU / bellek ihtiyacını düşürerek kesintisiz bilgisayar kullanımına olanak tanır.

  Sessiz/Oyun Modu

  Yeni Sessiz / Oyun Modu güvenliği azaltmadan tam ekran uygulamaları otomatik olarak algılar ve açılır pencereleri ve diğer ekran bildirimlerini etkisiz hale getirir.
  Son Intel Core i7 İşlemcileri için Optimize Edildi

  avast! tarama motoru kodunun kritik bölümleri, en son Intel çiplerinde rakipsiz performans sağlayacak şekilde optimize edildi.

  Çok iş parçacıklı tarama optimizasyonu

  avast! yeni çok çekirdekli işlemcilerle daha hızlı çalışır. Yeni bir avast! özelliği büyük boyutlu dosyaların çekirdekler arasında bölüştürülmesini sağlayarak, tarama süreciniz hızlandırmaktadır.
  Yeşil bilgisayar kullanımı

  Disk sürücüsü üzerindeki taleplerin azalması enerji tüketimini düşürmektedir.

  avast! iTrack

  Gerçek zamanlı grafik tarama raporları.
  Grafiksel kullanıcı arayüzü

  Gezinme kolaylığı sunan grafiksel arayüz.
  Otomatik işleme

  Virüs bulaşmış dosyalar kullanıcı yönlendirmesine gerek kalmadan otomatik olarak işlenir.

  Sessiz Koruma Duvarı

  Koruma duvarı, bilgisayarınızdan çıkan ve bilgisayarınıza ulaşan trafiği kontrol altında tutabilmenizi sağlar. Koruma keşif ve davranış analizine ve bilinen uygulamalardan oluşan bir beyaz listeye dayanır. Bağlantı türüne bağlı olarak değiştirilebilen üç ağ ayarı mevcuttur.
  Antispam

  Yeni kapsamlı SPAM ve dolandırıcılık mesaj filtresi. MS Outlook içinde bir eklenti olarak ve diğer e-posta istemcileri için genel POP3 / IMAP4 proxy olarak çalışır.
  avast! Sandbox

  Suiistimal edilebilme olasılığı olan programların (web tarayıcıları gibi) ve/veya şüpheli yürütülebilir dosyaların güvenli, sanal bir ortamda çalıştırılmasını sağlar. avast! Sandbox hem 32 hem de 64 bit platformlarda çalışmasıyla eşsizdir.
  Komut Dosyası Kalkanı

  İnternet web sayfalarında gizlenen kötü amaçlı komut dosyalarını algılar ve bunların bilgisayarınızda çalışmasına ve bilgisayarınızı ele geçirmesine veya zarar vermesine engel olur (sadece Internet Explorer, sadece 32 bit).
  Komut satırı tarayıcı

  Doğrudan komut satırından tarama yapmanızı sağlar.

  avast! Free Antivirus 5.0.677
   

Sayfayı Paylaş