Avast, Kullanıcı Verilerinin Satışı Nedeniyle Özür Diledi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Avast-1620x1080.jpg

Avast, kullanıcı verilerinin toplanması ve şirketlere satışı konusunda geri adım attı. Bu amaca hizmet eden bağlı şirket Jumpshot tamamen kapatılacak. Antivirüs sağlayıcısı Avast’ın kullanıcı verilerini toplayarak Jumpshot’a gönderdiği ortaya çıkmıştı. ...

Devamı: Avast, Kullanıcı Verilerinin Satışı Nedeniyle Özür Diledi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Avast-1620x1080.jpg

Avast, kullanıcı verilerinin toplanması ve şirketlere satışı konusunda geri adım attı. Bu amaca hizmet eden bağlı şirket Jumpshot tamamen kapatılacak. Antivirüs sağlayıcısı Avast’ın kullanıcı verilerini toplayarak Jumpshot’a gönderdiği ortaya çıkmıştı. ...

Devamı: Avast, Kullanıcı Verilerinin Satışı Nedeniyle Özür Diledi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...
Kaspersky , Malwarebytes , ESET gibi programlar varken Avast kullanılmamalı bence.

Avast tam bir baş ağrısı, bilgisayardan anlamaz iken her yarım saatte bir uyarı verirdi tam tarama yapmak için yeniden başlatın diye, oyundayken bir anda önüme çıkınca hep yanlışlıkla tam tarama yap butonuna tıklıyordum ve bilgisayar yeniden başlıyordu, oyunda kapanıyordu.

Boşuna demiyorum antivirüs kullanmayın diye. Bilgisayarı temiz kullanmasını bildikten sonra hiçbir şey olmaz.
Bilinçsiz kullanıcılar da çok maalesef. Aynı bilgisayarı ben hariç kardeşim de kullanıyor, abuk subuk yerlerden dosya falan indiriyor mecbur kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı