Avast YouTube trojan uyarısı

birüye2023

Centipat
Yer
Dünya
Daha fazla  
YouTube'da normal bir şekilde gezinirken bir anda Avast uyarı verdi. Uyarı "www.youtube.com sitesinden bulaşmaya çalışan trojanı durdurduk. Tarama yapmak ister misin?" şeklindeydi. Şu anda tam tarama yaptırıyorum. O trojan bulaşmış olabilir mi? Ya da neden durup dururken trojan uyarısı verdi Avast.

Pek mantıklı gelmedi bana. Herhangi bir zararlı yazılımdan amaç olarak Avast'ı ayırt etmek zaten zor bir iş, muhtemelen sizinle oynamaya çalışıyor, kullanmayın.

Avast gibi dandik yazılımlar önermem. Daha kendini koruyamayan bir yazılım, zamanında hacklenmişti. Şu anda da verileri büyük şirketlere sattığından şüpheleniliyor.

Kaspersky gibi kendini kanıtlamış yazılımlar kullanın.

Google gibi bir firmanın da trojan içerikli site yapması mümkün değil. Yapsa Google şu anda hem çok büyük olay olurdu hem de çok yüklü miktarda ceza öderdi.

YouTube'da normal bir şekilde gezinirken bir anda Avast uyarı verdi. Uyarı "www.youtube.com sitesinden bulaşmaya çalışan trojanı durdurduk. Tarama yapmak ister misin?" Şeklindeydi. Şu anda tam tarama yaptırıyorum. O trojan bulaşmış olabilir mi? Ya da neden durup dururken trojan uyarısı verdi Avast.

Avast kullanmayın, kullandırtmayın.

2-3 ihtimal var.

Ya Avast! boşu boşuna uyarı veriyor veya siz DNS zehirlenmesi yaşıyorsunuz ya da saçma sapan bir DNS adresi kullandığınız için sizi YouTube gibi gözüken içeriğinde trojan olan bir yere yönlendiriyor. Veya önbellekleriniz bozulmuş felan da olabilir.

Eğer halen aynı durum devam ediyorsa komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
ipconfig /flushdns

ENTER

Kod:
ipconfig /release

ENTER

Kod:
ipconfig /renew

ENTER

2-3 ihtimal var.

Ya Avast! boşu boşuna uyarı veriyor veya siz DNS zehirlenmesi yaşıyorsunuz ya da saçma sapan bir DNS adresi kullandığınız için sizi YouTube gibi gözüken içeriğinde trojan olan bir yere yönlendiriyor. Veya önbellekleriniz bozulmuş felan da olabilir.

Eğer halen aynı durum devam ediyorsa komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutları sırasıyla girin.

Kod:
ipconfig /flushdns

ENTER

Kod:
ipconfig /release

ENTER

Kod:
ipconfig /renew

ENTER
Open dns kullanıyorum. Pc yeni hemen bir şey bozulmaz bence. Şu an bir sıkıntı yok. Avast ha boşuna uyarı verdi ha vermedi bu saçma konuyu açıp sizleri yorduğum için özür diliyorum.

OpenDNS kullanıyorum. PC yeni hemen bir şey bozulmaz bence. Şu an bir sıkıntı yok. Avast ha boşuna uyarı verdi ha vermedi bu saçma konuyu açıp sizleri yorduğum için özür diliyorum.
Estağfurullah. Ne yorulması :) Aksine sorunları gidermeye yardımcı olmaya çalışmak benim hoşuma gidiyor.

Önbellek bozulması derken DNS önbelleği bozulması manasında dedim yoksa donanımsal veya yazılımsal önemli bir sorun değil.

OpenDNS normalde güvenilir iyi bir servistir. Ama hem güvenlik açısından hem de hız açısından Comodo DNS önerebilirim gayet iyidir mesela.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı