Avrupa birliğine girip Euro'ya geçsek ekonomide ne olurdu?

2098 yılında AB'ye tam üyeyiz. Sorun yok o konuda.

en-gec-98-de-avrupa-birligi-ne-tam-uyeyiz_214863.jpg

Avrupa birliği bu gidişatla zaten çökücek 3-4 tane ülkenin iyi ekonomisi var Avrupa'da diğerleri yük olmaya başladı gibi.
Avrupa birliği niye dağılıyor ki? Dışardan bakınca Türkiye'nin dağılması daha olası. Üretimde, bilimde, sanayide, askeri güçte her şeyde daha öndeler. AB dağılmadan önce Türkiye 50 kere dağılır o zaman.

Sadace Almanya yılda 300 milyar dolar cari fazla veriyor. Bak cari fazla diyorum. Yani borç, harç her şeyi düş. Kalan kar 300 milyar dolar. Daha bunun Fransasını, İtalyasını katmıyorum bile.

Almanya 300 milyar dolar cari fazla verecek | DW | 20.08.2018

Adamlar her yıl kazandıkları paranın 40 milyar dolarıyla Türkiye'deki bütün şirketlerin halka açık kısımlarını satın alır, üstüne dondurma yemeye para kalır. Her yıl kazandıkları parayla senin tüm borçlarını tek kalemde öder. Ama bu birlik dağılacakmış, Türkiye ayakta kalacakmış. He canım he. Baktın dağılıyorlar. Onları Türkiye Birliğine alırız, olur biter. Artık uyanın, Osmanlının yükselme devrinde değiliz. 2018'de Türkiyeyiz. :ölü:

40 milyar doları olan Türkiye'deki şirketlerin dörtte birini satın alabilir - İndigo Dergisi Bunu diyende yandaş iş adamları derneği MUSİAD'ın başkanı. Bunun iyi bir şey olduğunu sanıyor. :ROFL: Köpüğü 2,11 TL oldu. Az daha köpürse ebemize... :ROFL:

Son düzenleme:
Euro'ya geçmek şart değil birlikte böyle bir zorunluluk yok. Zaten birliğe girmeye de gerek yok Doğu ile kendi bloğumuzu kurmalıyız. (Kore,Japonya,Çin,Rusya)

Avrupa birliği niye dağılıyor ki? Dışardan bakınca Türkiye'nin dağılması daha olası. Üretimde, bilimde, sanayide, askeri güçte her şeyde daha öndeler. AB dağılmadan önce Türkiye 50 kere dağılır o zaman.

Sadace Almanya yılda 300 milyar dolar cari fazla veriyor. Bak cari fazla diyorum. Yani borç, harç her şeyi düş. Kalan kar 300 milyar dolar. Daha bunun Fransasını, İtalyasını katmıyorum bile.

Almanya 300 milyar dolar cari fazla verecek | DW | 20.08.2018

Adamlar her yıl kazandıkları paranın 40 milyar dolarıyla Türkiye'deki bütün şirketlerin halka açık kısımlarını satın alır, üstüne dondurma yemeye para kalır. Her yıl kazandıkları parayla senin tüm borçlarını tek kalemde öder. Ama bu birlik dağılacakmış, Türkiye ayakta kalacakmış. He canım he. Baktın dağılıyorlar. Onları Türkiye Birliğine alırız, olur biter. Artık uyanın, Osmanlının yükselme devrinde değiliz. 2018'de Türkiyeyiz. :ölü:

40 milyar doları olan Türkiye'deki şirketlerin dörtte birini satın alabilir - İndigo Dergisi Bunu diyende yandaş iş adamları derneği MUSİAD'ın başkanı. Bunun iyi bir şey olduğunu sanıyor. :ROFL: Köpüğü 2,11 TL oldu. Az daha köpürse ebemize... :ROFL:
Almanya, Fransa gibi ülkeler elinde sonunda başkalarının borçlarını ödemekten bıkıcaklar ayrıca AB eskiden çok daha güçlüydü bolluk var idi. Ayrıca konuya Türkiye çok iyi falan diyen çomarlardan değilim merak etme az çok tanıyorsun beni ama gözle görüleni inkar edemezsin AB zayıflıyor.

Temel ülkeler hala çok güçlü sandığın gibi değil. Bu borçlu ülkelerin finansmanlarının yararı daha fazla yoksa Rusya, Avrupa'nın ortalarına kadar ilerler. Kimin yazdığına bakmadan cevaplamışım. Düzenleyemedim sonra.

Moruk önce para birimimizi euro yapıyoruz. Tabi afallıyorlar, dış güçler şaşırıyorlar. Bir anda para basmaya başlıyoruz ve dış borçlarımızı ödüyoruz. Sonrasında uzun yıllardır TL basmadığımız için paramız değer kazanıyor :D. Bir anda eski paramıza geri dönüyoruz ve tüm dünyayı satın alıyoruz.

Geri
Yukarı