Avrupa birliğine girip Euro'ya geçsek ekonomide ne olurdu?

Avrupa birliği niye dağılıyor ki? Dışardan bakınca Türkiye'nin dağılması daha olası. Üretimde, bilimde, sanayide, askeri güçte her şeyde daha öndeler. AB dağılmadan önce Türkiye 50 kere dağılır o zaman.

Sadace Almanya yılda 300 milyar dolar cari fazla veriyor. Bak cari fazla diyorum. Yani borç, harç her şeyi düş. Kalan kar 300 milyar dolar. Daha bunun Fransasını, İtalyasını katmıyorum bile.

Almanya 300 milyar dolar cari fazla verecek | DW | 20.08.2018

Adamlar her yıl kazandıkları paranın 40 milyar dolarıyla Türkiye'deki bütün şirketlerin halka açık kısımlarını satın alır, üstüne dondurma yemeye para kalır. Her yıl kazandıkları parayla senin tüm borçlarını tek kalemde öder. Ama bu birlik dağılacakmış, Türkiye ayakta kalacakmış. He canım he. Baktın dağılıyorlar. Onları Türkiye Birliğine alırız, olur biter. Artık uyanın, Osmanlının yükselme devrinde değiliz. 2018'de Türkiyeyiz. :ölü:

40 milyar doları olan Türkiye'deki şirketlerin dörtte birini satın alabilir - İndigo Dergisi Bunu diyende yandaş iş adamları derneği MUSİAD'ın başkanı. Bunun iyi bir şey olduğunu sanıyor. :ROFL: Köpüğü 2,11 TL oldu. Az daha köpürse ebemize... :ROFL:
İtalya ekonomik krizin eşiğinde. İngiltere zaten ayrılıyor, Almanya tek başına kaldı.

Bizim gibi bir ulkenin Euro para birimine gecmesi felaket olur bence. İngiltere en basinda gecmemisti ve ayrildi. Kendi para birimi oldugu icin hic bir ekonomik zorluk yasamiyor bildigim kadari ile. Euro para birimine gecmis bir ülke, dünya hali ne olacagi belli olmaz bir anda sartlar degisir de atilir veya ayrilirsa sonuclari cok kötü olur. Bu tamamen benim öngörüm.

Euro para birimini kullanıp karda kalan tek ülke Almanya diğerleri bu para biriminden hep zarar gördü. Ayrıca biz simdi ueroya geçersek iyi batarız. Kimsede bizi kurtaramaz. Ayrıca AB hala bizi nasıl kazıklarız onun derdinde, söz verdikleri ödenekleri erteleme veya iptal etmenin yollarını arıyorlar.

Benim anlamadığım, Euro'ya geçen ülkelerin zarar gördüğü iddiası. Hangisi zaten iyi durumdaydı da AB'ye girdikten sonra kötüleşti ki? Bir de bu aşırı Türk milliyetçiliği kabak tadı vermeye başladı, tüm Dünya bize düşman değil, biz de en iyi değiliz zaten.

Avrupa birliği niye dağılıyor ki? Dışardan bakınca Türkiye'nin dağılması daha olası. Üretimde, bilimde, sanayide, askeri güçte her şeyde daha öndeler. AB dağılmadan önce Türkiye 50 kere dağılır o zaman.

Sadace Almanya yılda 300 milyar dolar cari fazla veriyor. Bak cari fazla diyorum. Yani borç, harç her şeyi düş. Kalan kar 300 milyar dolar. Daha bunun Fransasını, İtalyasını katmıyorum bile.

Almanya 300 milyar dolar cari fazla verecek | DW | 20.08.2018

Adamlar her yıl kazandıkları paranın 40 milyar dolarıyla Türkiye'deki bütün şirketlerin halka açık kısımlarını satın alır, üstüne dondurma yemeye para kalır. Her yıl kazandıkları parayla senin tüm borçlarını tek kalemde öder. Ama bu birlik dağılacakmış, Türkiye ayakta kalacakmış. He canım he. Baktın dağılıyorlar. Onları Türkiye Birliğine alırız, olur biter. Artık uyanın, Osmanlının yükselme devrinde değiliz. 2018'de Türkiyeyiz. :ölü:

40 milyar doları olan Türkiye'deki şirketlerin dörtte birini satın alabilir - İndigo Dergisi Bunu diyende yandaş iş adamları derneği MUSİAD'ın başkanı. Bunun iyi bir şey olduğunu sanıyor. :ROFL: Köpüğü 2,11 TL oldu. Az daha köpürse ebemize... :ROFL:
İngiltere çıkıyor arkadaşlar ondan dağılacagini düşünüyor bence. Bence de dağılabilir.

Geri
Yukarı