Avrupa dobermanı vs Amerika dobermanı

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Gittiğim doberman üreticilerinden sıkça European doberman tarzı söylemler alıyorum. Bu Avrupa dobermanları da Rottweiler'daki gibi "macar kafa vb." tarzındaki saçmalıklardan mı ibaret yoksa gerçekten Avrupa dobermanı ile Amerika dobermanı arasında ciddi farklar var mı? Türkçe kaynak bulamadım, sadece birkaç tane yabancı video izledim ama pek emin olamadım yine de.
Bu arada farktan kastım görünüş olarak değil de karakter olarak. Yabancı videolarda bu karakter farkının çok az olduğunu gördüm.

Behavior Differences Between American and European Dobermans - YouTube

Son düzenleme:
Hocam yanlış anlamayında her şeyi çok kurcalıyorsun doberman konusu açtın alman kurdu cane corso border collie sibirya kurdu artık kafanı yatanı al.

Hocam yanlış anlamayında her şeyi çok kurcalıyorsun doberman konusu açtın alman kurdu cane corso border collie sibirya kurdu artık kafanı yatanı al.
Zaten barınaklarda sırf bu yüzden cins köpeklerle dolu ya hocam :)
Ben bugün köpek istiyorum deyip de diğer gün satın alarak hata yapmak istemiyorum. Sonuçta bu bir eşya değil ki beğenmezsem iade edeyim. Tüm sorumluluklarını ve yaşanabilecek olayları inceleyip, kendime en uygun ırkı seçerek sahiplenip, 10-15 yıl beraber yaşayacağım bir dost edinmek istiyorum.

Son düzenleme:
Zaten barınaklarda sırf bu yüzden cins köpeklerle dolu ya hocam :)
Ben bugün köpek istiyorum deyip de diğer gün satın alarak hata yapmak istemiyorum. Sonuçta bu bir eşya değil ki beğenmezsem iade edeyim. Süm sorumluluklarını ve yaşanabilecek olayları inceleyip, kendime en uygun ırkı seçerek sahiplenip, 10-15 yıl beraber yaşayacağım bir dost edinmek istiyorum.

Hocam anladımda kaçtane köpek beğendin şimdi de doberman türünü soruyon kafana yatanı al burada köpek uzmanı yok doberman üreticilerine sor.

Hocam anladımda kaçtane köpek beğendin şimdi de doberman türünü soruyon kafana yatanı al burada köpek uzmanı yok doberman üreticilerine sor.
Sadece alman çoban köpeği ve doberman ikilisi üzerinde duruyorum, birkaç tane alternatif baktım o kadar. Burada zaten köpek uzmanı yok ama sizin de her konuma girip gördüğünüz üzere tecrübe sahibi birçok insan var. Zaten konumda da belirttim, üreticilerle bizzat iletişim kuruyorum.
Bu kadar rahatsızsanız engelleyebilirsiniz beni ki zaten konularım genelde öne çıkanlarda da değil, kendiniz bulup geliyorsunuz.

Bu kadar rahatsızsanız engelleyebilirsiniz beni ki zaten konularım genelde öne çıkanlarda da değil, kendiniz bulup geliyorsunuz.
Hayır ondan demiyorum rahatsız değilim fakat bişeyin üzerinde çok duruyorsun türünü napacaksın ki köpeğin karakteri kendisine bağlı alcağın yerde yavrulara bak istediğini al.

Yeni konular

Geri
Yukarı