Avrupa Süper Ligi kuruldu

AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham takımları açıklandı ilk olarak.
Bu konuda neler düşünüyorsunuz ve UEFA yaptırımları ne kadar etkili olur sizce?
Kaynak:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Turnuva formatı:

Takımlar 10'lu iki gruba ayrılacak ve buna göre çeyrek finaller belirlenecek.

Dördüncü ve beşinci takımlar, kalan çeyrek final yerleri için play-off oynayacak.

Çeyrek finaller itibarıyla iki ayaklı eleme sistemi kullanılacak.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ek olarak bu kulüpler Avrupa Kulüpler Birliği'nden de istifa etmiş durumdalar.

Turnuva başlangıcı da Ağustos 2021 olarak belirlenmiş.

Kaynak:

Yaptırımlar hakkında birkaç şey de paylaşayım; bu takımların yerel liglerden silinmesi, UEFA ve FIFA organizasyonlarına alınmama, takım oyuncularının milli takımlara alınmaması gibi bilgiler mevcut şimdilik.

Ne gibi yaptırımlar olur UEFA tarafından?
''Yoksa Avrupa ve dünyanın en iyi liglerinden takımlar yerel liglerden silinirse ve oyuncuları milli takımlara alınmazsa bundan UEFA, FIFA da çok ağır etkilenir'' birkaç mesaj üstte yazmıştım konuya da ekleyeyim. Şimdilik bu yaptırımlar konuşuluyor.

12 takım açıklandı ancak 15 kurucu takım var. Kalan 3 takımı merak ediyorum.

12 takım açıklandı ancak 15 kurucu takım var. Kalan 3 takımı merak ediyorum.
Bayern, Dortmund, Paris reddetmiş. Bu durumda diğer camiası büyük ülkelere yüzlerini belki dönebilirler.
Umarım Galatasaray olur çünkü Galatasaraylıyım :D Şaka bir yana Türkiye'den hangi camia seçilirse diğer rakiplerine tonla fark atacak.

Umarım Galatasaray olur çünkü Galatasaraylıyım :D Şaka bir yana Türkiye'den hangi camia seçilirse diğer rakiplerine tonla fark atacak.
Türkiye'den olacağını sanmıyorum. Ligden men edilme söz konusu ki bunu göze alabilmeniz için çok büyük bir gelir kaynağınız olmalı.

Geri
Yukarı