Avrupa’daki Yenilenebilir Enerji Üretimi, Fosil Yakıtları Geride Bıraktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Yenilenebilir Enerji Üretimi

Avrupa Birliği, geçtiğimiz yıl yenilenebilir enerji üretimi konusunda iyi bir tablo ortaya koydu. 2020 yılında Avrupa Birliği’nde (AB) yenilenebilir enerji en büyük elektrik kaynağı haline gelirken, ilk defa fosil yakıtları da geride bırakmayı başardı. Özellikle Almanya ve İspanya öne çıkarken, Ocak 2020 tarihinde AB’den çıkan Birleşik Krallık da bu alanda önemli yol kat etti. Enerji […]

Devamı: Avrupa’daki Yenilenebilir Enerji Üretimi, Fosil Yakıtları Geride Bıraktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Avrupalılar hatalarından diğer milletlere göre daha erken dönüyorlar. Yukarıda sonsuz bedava tonla elektrik varken bazıları 3 kuruş kar edecek diye Dünya'ya zarar veriyorlar. 3 kuruş kar edeceklerine şimdi bu tarz sistemler kursalar petrolden kazanamadıklarını güneş ve diğer kaynaklardan kazanacaklardı...

Görüp imrensek keşke. Ben şahsen imrendim fakat yıllardır başta olan adam için bu haberin bir değeri yoktur. Doğalgaz ile falan üretelim elektrik, sonuçta her yıl buluyoruz. Bol.

Milestone açılsın, açıldığında nükleer enerjiye geçeceğim. Çekilmeyen çilesi var bu kömür ve petrolun :D
Deprem falan olmuyorsa nükleer iyidir. Gerçi depremin olduğu DLC bende olmadığı için zarar görüp görmediğini de bilmiyorum. Ama patlamıyorsa mis. Patlarsa da iyi olur aslında, trafik sorunu çözülmüş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı