Avrupa'dan gelecek kişi ile 2 laptop getirilebilir mi?

yusufenes38

Femtopat
Daha fazla  
Yurt dışından tanıdığıma laptop aldıracagim. Türkiye'deki uçuk fiyatlar karşısında mecburen böyle yapmaya karar verdim.
Laptopu aldirsam bir de kendi laptopu var, toplamda 2 laptopu Türkiye'ye getirebilir mi? Gümrüğe takılmadan, vergi ödemeden nasıl yapabiliriz? Hiç böyle bir şey yaşayan, bilen, duyan var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yurt dışından tanıdığıma laptop aldıracagim. Türkiye'deki uçuk fiyatlar karşısında mecburen böyle yapmaya karar verdim.
Laptopu aldirsam bir de kendi laptopu var, toplamda 2 laptopu Türkiye'ye getirebilir mi? Gümrüğe takılmadan, vergi ödemeden nasıl yapabiliriz? Hiç böyle bir şey yaşayan, bilen, duyan var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.
Getirebilir ama gümrük vergisi ne olur bilmiyorum, bildiğim kadarıyla gümrükten 1 defa geçirme hakkın var sanırım.

Büyük ihtimalle yapamaz, 1 tane kişisel kullanım için sayılır diğerinden vergi alırlar.

2 tane getirebilir ama 1 tanesini geçirebilir.

Eğer iyi bir gümrük memuruna yakalanırsa aileme hediye diye getirebilir ama garanti 1 tane gelir kutulu eğer diğerini kutusundan çıkarırsan getirebilir.

Kapalı kutu olursa getiremez. Bir tanesinin kapalı kutu, diğeri kutusuz olursa şansa bağlı. İkisi de kutusuz olursa yüksek ihtimal geçirebilir.

getirir birşey olmaz birini uçak altı bagaja verir diğerini yanında uçak içi bagaj olarak yanına alır, çıkışta zaten %100 xrayden geçmiyorsunuz şansa gümrük polisleri durdurursa sizi eğer xrayden geçiriyor buda ortalama %10 gibi birşey ve kalkıpda 1 tane cihaz içinde birşey demezler.

Geri
Yukarı