Avrupa'ya en kolay nasıl gidilir?

Bak dostum şimdi burada laf atan bilmeden konuşan cahiller olacak bu yorumu yazınca ama çevremdeki insanların ve yakınlarımın tecrübesine dayanarak söylüyorum en kolay gidiş yolu Mülteci olarak gitmek ama bunun için baya bir para olması lazım en az kişi başı 10-15 K$ sonra gerisi kolay tabii tanıdığın biri yoksa asla kaçak olarak gelme rezil olursun (ayrıca geçerli sebeplerin olması lazım kaçak olarak gelmek için Etnik köken, Dini olaylar, Cinsiyet tercihlerin iltica için geçerli sadece)

Son düzenleme:
Hocam Avrupa demişsin ancak Kanada'yı da göz önünde bulundurmanı isterim. Turist olarak gidersin, sınır dışı edilme durumu yok kaçak olarak kalıyorsun. Bildiğin göndermiyorlar geri, muhtemelen vatandaşlık vesaire hallolur kaldıkça.
Kanada da yaşayan biri olarak bu sözünüze katılıyorum fakat kökenin Kürt veya Alevi değilse kanada iltica talebini kabul etmiyor

Kaçak olarak gidip dönmeyebilirsin ama hiçbir resmi belgen yokken doğru düzgün kurumsal iş bulamazsın. Bulduğun kaçak işlerden az para kazanırsın. Mülteciden kötü şartlarda yaşamayı, yakalandığında da doğrudan postalanmayı göze alıyorsan deneyebilirsin.

Ek olarak tanıdık bir akraban ve ingilizcen yoksa kesinlikle kaçak olarak gitme aç kalırsın sokakta yaşarsın sonra türkiye‘ ye dönmek için yalvarırsın.

Üzgünüm ama parasız adam için dünyanın her yeri aynı. Gideceğiniz ülkede size yardımcı olacak birileri yoksa boşuna uğraşmayın.
Vasıfsız eleman olarak gidip hayat kurmak eskisi kadar kolay değil Avrupa'da.

Greencard çıkarsa olur ama.

Siz de sağolun hocam. Evet, IELTS sınavı bile oldukça zordur. Bir arkadaşım, 3 yıldır Kanada'da yaşamasına rağmen IELTS'ten anca 7.5 aldı. Ben de 2 yıl kelime ezberleyerek, dizi izleyerek ve kitap okuyarak grammer ve vocabulary'mi geliştirdikten sonra sınava son 2 ay kala günde 16 saat İngilizce essay (makale) yazarak. IELTS'ten 6.5 aldım. Üniversiteler için gayet yeterli bir puandır ama Kanada vatandaşlığı için 7.5 istemekteler siz düşünün. Baya bir efor lazım. Dalgaya alınacak bir sınav değildir.

Anayasa'yı da bilmeniz gerektiğini duymuştum, evet. Mantıken şart olduğunu düşünürsek snıav yapacaklardır.

Kanada, yasal yollarla gidilebilecek en zor ülkelerdendir. Ancak, kaçak yolu düşünürseniz en kolaylarındandır.

Doğru bilgiler ama eksik. Yurtdışında da okunabilir. Yurtdışında eğitim Türkiye'de eğitimden daha ucuza gelmektedir. Örnek verecek olursam; Almanya'da eğitim ücretsizdir ve asgari ücret 1584 eurodur. Part Time bir işten 700€ alsanız, kendi masrafınızı kendiniz ödersiniz. Yurtta dahil. Türkiye'deki gibi borç içinde yada ailenizi ezdirerek okumazsınız.
Hocam Almanca da zor dil. Hem oradaki okullar da çok zorlayıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı