Avukat Belge Nüshası vermiyor

Ayd16

Centipat
Arkadaşlar merhaba, konu yanlış yere açılmış olabilir. Tanzimat davam var ve avukatımın vermiş olduğu sözleşme/belge vs. imzaladıktan sonra nüsha istediğimde bana vermiyor ne kopyasını ne de fotoğraf çekmeme izin vermiyor. İmzaladığım şeyleri okuduğumda absürt bir durum da gözüme takılmadı. Sizce bunu neden yapıyor?

Sizin bir yerde belgeyi paylaşmanızdan korkuyordur. Yada sana sahte belgeyi gösteriyor ama sahte olmayan belgede imzanız yok ne olabilir onu bilmiyorum.

Konuyu bilemediğim için kesin bir şey diyemeyeceğim. Savunma ile alakalıysa çok normal bence. Karşı taraf savunmanız hakkında bilgi alırsa ona göre yol çizebilir.
iş kazasından kaynaklı bir ölüm var işçi yakınıyım ben şuanda son işlemleri yapıyor gibiyiz anlaştıgımız bir rakam var en son onunla ilgili imza attık onun bile belgesini vermek istemedi acaba bir art niyet mi var yoksa bizim ona bir şey yapacagımızdan mı korkuyor ?
Ve ek soru sormak istiyorum bu davalarda ücret avukatın hesabına yatıp daha sonra müvekkile avukatı tarafından mı yatıyor ? biz sözleşmeyi bu şekilde yaptıkta normal olan bu mudur ?

Mahkeme kalemine giderek ilgili katip, mübaşir veya yazı işleri müdürüne tarafı olduğunuz davanızın esas numarasını söyleyerek dosyanın tüm fotokobisini talep edin. Onlar yardımcı olur. Zaten avukat ilgili evrakları mahkemeye sunuyordur. Sonuçta bütün evrakları mahkeme dosyasına ek olarak sunduğu için sizde oradan görebilirsiniz.

Mahkeme kalemine giderek ilgili katip, mübaşir veya yazı işleri müdürüne tarafı olduğunuz davanızın esas numarasını söyleyerek dosyanın tüm fotokobisini talep edin. Onlar yardımcı olur. Zaten avukat ilgili evrakları mahkemeye sunuyordur. Sonuçta bütün evrakları mahkeme dosyasına ek olarak sunduğu için sizde oradan görebilirsiniz.
peki internet üzerinden bakabilir miyim buna ? Hoş ben zaten her ne kadar kopyasını vermesede kimi belgelerin fotoğrafını çektim araya kaynatıp çektim yani benim merak ettiğim nokta avukatın neden vermek istememesi bu arada üstte yazmış olduğum ek soruya cevap verebilir misin

peki internet üzerinden bakabilir miyim buna ? Hoş ben zaten her ne kadar kopyasını vermesede kimi belgelerin fotoğrafını çektim araya kaynatıp çektim yani benim merak ettiğim nokta avukatın neden vermek istememesi bu arada üstte yazmış olduğum ek soruya cevap verebilir misin
İnternet üzerinden evrakları göremezsiniz. Avukatın neden öyle bir şey yaptığını bilemiyorum. Vekaleti siz avukata sunmuşsunuz. Yani sonuçta sizi o temsil ediyor. Ben neden onun öyle bir şey yaptığını bilemem. O evrakları mahkeme dosyasına sunduysa adliyeye gidip mahkeme kaleminden dosyanın fotokopi örneğini istersiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı