Aya gönderilmesi planlayan aracın hibrit roket motoru ilk ateşlemesini yaptı!

Megaton

Hectopat
Makaleler
10
Yer
Denizli & Isparta
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnşallah mühendislerin emekleri boşa gitmez.
Hayirli olsun şimdiden.
3:22 de başlıyor.
Gerçekten bizim uzaya çıkıyor olabileceğimiz aklimdan geçmezdi ama simdi düşündüm de mükemmel olacak gibi.

Ben ülkede bu kadar sıkıntı varken uzay programını gereksiz görüyorum.

Şahsen gereksiz değil ama çok daha önemli sorunlar var.

Hem de bu bütçe ile anlaması güç.

İleride daha fazla bütçe ayrılacak bence çünkü daha proje net değil. Zaten ilk bütçe ile gitmek imkansız.
Benim tek derdim ileride elon musk ileride bize sorun çıkartabilir gibi.
Ayrica Rusya ile Ukrayna gergin. Kabak bize patlaması bari.

Şahsen gereksiz değil ama çok daha önemli sorunlar var.

İleride daha fazla bütçe ayrılacak bence çünkü daha proje net değil. Zaten ilk bütçe ile gitmek imkansız.
Benim tek derdim ileride Elon Musk ileride bize sorun çıkartabilir gibi.
Ayrica Rusya ile Ukrayna gergin. Kabak bize patlaması bari.
Uzay programlarında bir ülkenin veya şirketin sıkıntı çıkaracağını zannetmiyorum fakat şu an çok daha önemli, büyük kritik sorunlar varken ne kadar gerekli orası tartışılır, hayırlısı olsun ya artık pek diyecek bir şey bulamıyorum.

Anlaşmalar tüm tarafların çıkarınca olduğu müddetçe bir sorun olacağını zannetmiyorum yine de hocam.

Rusya son olaylardan sonra elbet sıkıntı yaratacak fakat Elon Musk'tan böyle bir şey beklemiyorum.

Anlaşmalar tüm tarafların çıkarınca olduğu müddetçe bir sorun olacağını zannetmiyorum yine de hocam.

Mesela biz Ukrayna tarafinda olursak Rusya illaki sorun çıkartır bence. Hatta ilk onlar demişti uzaya Türk yollayalım diye.
Ne diyelim hocam hayırlısı olsun.
Fakat Elon Musk'tan böyle bir şey beklemiyorum.

Umarım.

Geri
Yukarı