Ayak 45 numarada durur mu?

ThinkyPinky

Femtopat
Arkadaşlar merhaba. 44 numara ayağım var ama sorun şu ki henüz 14 yaşındayım. Ayağım 45'e kadar uzayıp durma ihtimali var mı? 1 ay sonra krampon sipariş edeceğim 45 size ama ayağım ya 44 kalırsa diye de korkuyorum bir yandan. Sizce hangi ihtimaller olabilir? Tabii ki bilemezsiniz sonuçta şans işi ama genel bir açıyla bakarsak durum ne olur? Benden birkaç yaş büyük arkadaşlarım bile 41-42 giyiyor. Sizce ergenliğim biraz fazla mı hızlı sürdü bu kemik gelişimi için? Boyum 1.74 falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım en fazla 20 yaşına kadar ayağın büyümeli, ben de aynı yaştayım ve 42 numara giyiyorum. Fakat küçük ayakkabı giyerek büyümesini engelleyebilirsin ama ayağın ağrıyabilir.

Bence ayakkabı alırken hiçbir zaman internet kullanılmamalı, farklı markaların aynı numarası farklı olabiliyor. Bir mağazaya gidip oradan deneyip almanı tavsiye ederim. İnternnette ucuza bulduysan mağazaya gidip aynı marka model numarayı dene ayağına olursa internetten aynısını al.

Ayak büyüme olayı hakkında hiçbir fikrim yok.

Hastalığın mı var? 14 yaş, 174 boy ve 44 ayak.
Ayak numaran boyunla ve yaşınla orantısız. Ortopediye gitmeni öneririm.
Hayır hocam herhangi bir hastalığım yok zaten bazı arkadaşlarımın da ayağı büyük. Ailemin atalarından genetik almış olabilir miyim diye düşünüyorum. 😂
Bence ayakkabı alırken hiçbir zaman internet kullanılmamalı, farklı markaların aynı numarası farklı olabiliyor. Bir mağazaya gidip oradan deneyip almanı tavsiye ederim. İnternnette ucuza bulduysan mağazaya gidip aynı marka model numarayı dene ayağına olursa internetten aynısını al.

Ayak büyüme olayı hakkında hiçbir fikrim yok.
Hocam yurt dışından Nike marka getireceğim bir arkadaşım getirecek yani, bir mağazaya gidip deneyip öyle sipariş vereceğim.
Sanırım en fazla 20 yaşına kadar ayağın büyümeli, ben de aynı yaştayım ve 42 numara giyiyorum. Fakat küçük ayakkabı giyerek büyümesini engelleyebilirsin ama ayağın ağrıyabilir.
20 yaşına kadarsa ayağım 50 olur herhalde. 😂😂

Ben de 14 yaşımdan beri falan 45 numara giyiyorum. Boy da 1.80 civarı.
O zamandan beri büyümedi gibi bir şey. Belki çok ufak büyümüştür.
Nike'da 46 numara, diğer çoğu markada 45 numara ayağıma tam uyuyor. Daha fazla büyümez herhalde. Büyürse de sıkıntı, 46 üstü bulmak zor.

Not : Normal ayakkabılarda 43 giyiyorum fakat kramponlarda 44-45 tercih ediyorum. Ayakkabının kalıbına göre.
Ben de 14 yaşımdan beri falan 45 numara giyiyorum. Boy da 1.80 civarı.
O zamandan beri büyümedi gibi bir şey. Belki çok ufak büyümüştür.
Nike'da 46 numara, diğer çoğu markada 45 numara ayağıma tam uyuyor. Daha fazla büyümez herhalde. Büyürse de sıkıntı, 46 üstü bulmak zor.
45'in üstüne çıkarsa fena sıkıntıya girerim.
Bir de ergenliğe 12 yaşında girdim bunun bir etkisi var mı?

Not: Normal ayakkabılarda 43 giyiyorum fakat kramponlarda 44-45 tercih ediyorum. Ayakkabının kalıbına göre.

45'in üstüne çıkarsa fena sıkıntıya girerim.

47 numara giyen bir insanım ayakkabı bulmakta sorun yaşasak da bazen genellikle istediğim modellerde numaram ve indirim oluyor çünkü ayak numaramız büyük :) Nike'ın çok güzel modelleri var ayakkabı bulmakta sorun yaşayacağını sanmıyorum, klasik ayakkabı giyen biri isen de Kiğili gibi mağazalarda büyük ayaklı insanlar için ayakkabı var artık devir internet devri bulabilirsin diye düşünüyorum kendine uygun bir ayakkabı.

47 numara giyen bir insanım ayakkabı bulmakta sorun yaşasak da bazen genellikle istediğim modellerde numaram ve indirim oluyor çünkü ayak numaramız büyük :) Nike'ın çok güzel modelleri var ayakkabı bulmakta sorun yaşayacağını sanmıyorum, klasik ayakkabı giyen biri isen de Kiğili gibi mağazalarda büyük ayaklı insanlar için ayakkabı var artık devir internet devri bulabilirsin diye düşünüyorum kendine uygun bir ayakkabı.
Baktığım çoğu sitede bulamadım ya da tükenmiş oluyorlar genel olarak. Bir insan bu kadar mı şanssız olur :(. Ayağımın bu kadar büyümesi benim için dert. Ama erken yaşlarda durma ihtimali de varmış. 45 numarada dursun başka bir şey istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı