Ayak burkma ağrısı nasıl geçirilir?

XXXkertenkele

Picopat
Daha fazla  
Okulda arkadaşlarımla top oynarken hava olsun diye gerildim ve topa vurmaya çalıştım. Fakat top yerine ayağımı yere çarptım. Şişti ve acıyor, nasıl ağrısını geçirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eczaneye gidin ve bir tane bez sargı ve reçetesiz satılan ağrı kesici merhem alın merhemi uygulayıp aldığınız bezi ağrıyan yere sarın ve yatıp dinlenin 1 hafta içerisinde iyileşir bunu her gün merhem bitene kadar uygulayabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım.

Eczaneye gidin ve bir tane bez sargı ve reçetesiz satılan ağrı kesici merhem alın merhemi uygulayıp aldığınız bezi ağrıyan yere sarın ve yatıp dinlenin 1 hafta içerisinde iyileşir bunu her gün merhem bitene kadar uygulayabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım.

Kendiliğinden iyileşmesi uzun sürer değil mi?

Eğer burkulma veya çatlak gibi ciddi şeyler olduysa iyileşmesi ayları bulabilir, hatta yılları (Sorun bilekte veya tarak kemiklerindeyse). Yaş önemli tabii. Acile gidin, ciddi olabilir. Röntgen çeker ve duruma bakarlar, eğer ağrınız şiddetliyse veya şiddetlenirse ağrı kesici iğne vurulabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Eğer burkulma veya çatlak gibi ciddi şeyler olduysa iyileşmesi ayları bulabilir, hatta yılları (sorun bilekte veya tarak kemiklerindeyse). Yaş önemli tabii. Acile gidin, ciddi olabilir. Röntgen çeker ve duruma bakarlar, eğer ağrınız şiddetliyse veya şiddetlenirse ağrı kesici iğne vurulabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Tamamdır çok sağ olun.

Geri
Yukarı