Ayak tarağında kırık

efe al

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm ayağım kaykaydan düşmem sonucu ayak tarağında yani alt tabanda 2 parmağımın eklem bölgesinden kırıldı. Sadede gelecek olursam bugün 25.gün ve ayağımı çok sert bir biçimde yere vurdum fakat hiçbir acı hissetmedim, biraz karıncalaştı o kadar kemik kaysaydı veya tekrar çatlasaydı bunu anlayabilir miydim?
Not: Oynata biliyorum ayağa kalkınca uzun bir süre morarıyor.

Cevabım büyük ihtimalle sizi tatmin etmeyecek ama, forumda bu konuda düzgünce tavsiye verebilecek, doktor bilgisine sahip birini bulmanız pek mümkün değil.

Tavsiyem öncelikle doktora görünmeniz.

Yarım yamalak bilgim ve tecrübemle şu kadarını söyleyebilirim, kemik kaysaydı veya tekrar çatlasaydı büyük ihtimalle hissederdiniz.

Geçmiş olsun.

Cevabım büyük ihtimalle sizi tatmin etmeyecek ama, forumda bu konuda düzgünce tavsiye verebilecek, doktor bilgisine sahip birini bulmanız pek mümkün değil.

Tavsiyem öncelikle doktora görünmeniz.

Yarım yamalak bilgim ve tecrübemle şu kadarını söyleyebilirim, kemik kaysaydı veya tekrar çatlasaydı büyük ihtimalle hissederdiniz.

Yine de teşekkür ederim internette sonuç alamadım şansımı denemek zorundayım.

Öncelikle selamünaleyküm ayağım kaykaydan düşmem sonucu ayak tarağında yani alt tabanda 2 parmağımın eklem bölgesinden kırıldı. Sadede gelecek olursam bugün 25.gün ve ayağımı çok sert bir biçimde yere vurdum fakat hiçbir acı hissetmedim, biraz karıncalaştı o kadar kemik kaysaydı veya tekrar çatlasaydı bunu anlayabilir miydim?
Not: Oynata biliyorum ayağa kalkınca uzun bir süre morarıyor.
Çok geçmiş olsun.

Öncelikle geçmiş olsun. Yaklaşık, 2 sene önce ayak tarağım kırıldı. Burkulma sonucunda... Yürüdükçe çok ağrır. Hatta zaman geçtikçe ağrısı dayanılmaz ve yürümekte zorluk çekersiniz. Şişmesi deseniz... Ceviz büyüklüğünde idi. Röntgen çekilirken neler çektim?! O ağrı... Keskin ve dayanılmaz... Sonunda hastaneyi ayağa kaldırdım. Alçı ağrıyı almıştı. Sürekli ayağı kalp hizasında tutmak gerekiyor. Nedeni: Şismesin, kan toplanmasın diye... 30 gün alçıda kaldı. Alçı çıkar çıkmaz, doktor sürekli yürümemi söyledi. Ek olarak ağrıdığı zaman durmamı söyledi. Bir de, sıcak su çok iyi geliyor. Parmaklarımı tam açamıyordum, alçıdan sonra. 3 ayda tamamen iyileştim.

Normal durumlarda devlet hastanesine sikintili durumlarda ozel hastanelere gidip sifami ariyorum. Devlette bulamazsaniz ozelden rontgen cektirip kafanizdaki tum sorularin cevabini doktordan duyabilirsiniz.
Saglik için para kazanip, saglik için para harciyoruz.

Normal durumlarda devlet hastanesine sikintili durumlarda ozel hastanelere gidip sifami ariyorum. Devlette bulamazsaniz ozelden rontgen cektirip kafanizdaki tum sorularin cevabini doktordan duyabilirsiniz.
Saglik için para kazanip, saglik için para harciyoruz.
Devlet hastaneleri röntgen çekiyor. Şimdi çekilmiyor mu yoksa?!

Geri
Yukarı