Ayakta 1-2 dakika durunca ayak kızarması

Makaleler
1
Yer
Afyonkarahisar
Selam!

Konuya direk geçmek istiyorum, Bu sorun bende 1-2 yıldır mevcut. Ayakta 1-2 dakika durunca ayağımda kaşıntı, kızarıklık oluyor ve ayağımdaki damarlarım gözüküyor sanki şişmiş gibi görünüyor. Eskiden belirtileri 5-6 dakika ayakta durunca oluşuyordu o yüzden doktora gitme gereği duymamıştım normaldir diye geçiştirmiştim fakat şimdi bu süre 1-2 dakikaya kadar düştü.

Bu hastalığın mıdır sorunun mudur artık tıpta bir karşılığı var mıdır acaba tedavisi vesaire?

Selam!

Konuya direk geçmek istiyorum, Bu sorun bende 1-2 yıldır mevcut. Ayakta 1-2 dakika durunca ayağımda kaşıntı, kızarıklık oluyor ve ayağımdaki damarlarım gözüküyor sanki şişmiş gibi görünüyor. Eskiden belirtileri 5-6 dakika ayakta durunca oluşuyordu o yüzden doktora gitme gereği duymamıştım normaldir diye geçiştirmiştim fakat şimdi bu süre 1-2 dakikaya kadar düştü.

Bu hastalığın mıdır sorunun mudur artık tıpta bir karşılığı var mıdır acaba tedavisi vesaire?
İlerlemesi hayra alamet değil doktora git.

Selam!

Bende de oluyor sabit zeminde bekleyince. Şimdi bu konuyu görünce aklıma geldi, ben de düz tabanlık var acaba sende de olabilir mi? Bilmiyorum düz tabanlığın bir sebebi gibi.

Hocam buradan tanı veya teşhis koyamayız ya da sizi yönlendiremeyiz, doktor bile sizi dinleyip bir ton test yapabiliyor teşhis koymak için, kesinlikle doktora gitmelisiniz. Hastanede vezneye sorarsanız sizi yönlendirirler diye düşünüyorum.

Hocam buradan tanı veya teşhis koyamayız ya da sizi yönlendiremeyiz, doktor bile sizi dinleyip bir ton test yapabiliyor teşhis koymak için, kesinlikle doktora gitmelisiniz. Hastanede vezneye sorarsanız sizi yönlendirirler diye düşünüyorum.

Buradan sadece hangi bölüme falan gitmeliyim diye bilgi almak isteyip durumu anlattım, kardiyolojiye gideceğim sanırım teşekkürler şimdiden.

Ayakta durunca yer çekimi kaynaklı kan ayaklarda toplanır bir miktar bu normal. Ama kaşıntı ve kızarıklık olması, eskiden 5 dk'da olurken şimdi 1 dk'da olması önemli olabilir.

Kardiyoloji veya Kalp ve Damar Cerrahisi işinizi görecektir. Ben önce kardiyolojiye giderdim.

Geri
Yukarı