Ayakta Su İçmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Heretic

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bildiğimiz gibi ayakta su içmek zararlıdır diye bir mit var. Hz. Muhammedin bir hadisinde de geçiyormuş. Babam bile ayakta su içmiyordu. Ben de doğruluğunu araştırdım ve bunun hakkında çok güzel hazırlanmış bilimsel bir makale buldum:
Ayakta Su İçmek Zararlı Mıdır? – Evrim Ağacı

Doğrusu budur. :D

Bende gazetelerin başlığında olan saçma başlıklar yazar gibi oldum :D. Okudum evet zararlı değilmiş.

Sen Hz.Muhammed' in dediğine karşı mı geliyorsun? Böyle dinsizlerin sosyalde barınmaması gerek.
Ne kadar terbiyesizce konuştuğunun farkında değilsin. Bir insana dinsiz demek her normal kafa denginde insanın diyeceği şeyler değildir. Eğer hit yapmak istiyorsan bot kas bir şey yap. Bir de neymiş efendim dinsizlerin sosyalde olmaması gerek. Asıl senin böyle demene üzüldüm. İnşAllah bunun cezasını çekmezsin diyorum başka bir şey demiyorum.

Sen Hz.Muhammed' in dediğine karşı mı geliyorsun? Böyle dinsizlerin sosyalde barınmaması gerek.
Ben bir şeye karşı gelmedim kardeş. Bilimsel verilerden bahsediyoruz sadece. 

Bu mit, açık bir şekilde, şahsi inançların bilimsel temellerle doğrulandığını görerek bireysel şüpheleri dindirmek ve teselli etmek amacıyla uydurulmuştur. Bilim camiasından olmayan şahısların sarfettikleri sözlerin doğru olduğunu görmek isteyenlerin zorlamasıyla ortaya çıkmış bir safsatadır. Kişilerin, şahsi inançlarıyla bilimi karıştıramayacaklarını, karıştırdıklarında böyle komik duruma düşeceklerini öğrenmeleri gerekmektedir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı