Ayarlardan sürüm düşürme

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gündür cihazın sürümünü düşürmek için yollar arıyordum, az önce bir sitede MIUI yazısına 5-6 kere üst üste basınca ek seçenek geldiğini ve oradan "eski" istediğimiz sürüme geçebileceğimizi öğrendim. "ekran görüntüsü eklediğim kısımda mevcut" cihazım mi 11t yurt dışı, IMEI vs atılmadı, kendi orijinal IMEI'si mevcut ve Bootloader kilidi kapalı. Ben örnek veriyorum cihaza ait 13 veya 12 ya da herhangi bir sürümü. ZIP olarak indirip kurabilir miyim? Herhangi bir sorun yaşar mıyım?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-28-12-34-17-950_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2023-05-28-12-34-17-950_com.android.updater.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 51
Birkaç gündür cihazın sürümünü düşürmek için yollar arıyordum, az önce bir sitede MIUI yazısına 5-6 kere üst üste basınca ek seçenek geldiğini ve oradan "eski" istediğimiz sürüme geçebileceğimizi öğrendim. "ekran görüntüsü eklediğim kısımda mevcut" cihazım mi 11t yurt dışı, IMEI vs atılmadı, kendi orijinal IMEI'si mevcut ve Bootloader kilidi kapalı. Ben örnek veriyorum cihaza ait 13 veya 12 ya da herhangi bir sürümü. ZIP olarak indirip kurabilir miyim? Herhangi bir sorun yaşar mıyım?
Eski güncelleme görünmüyor. Ek güncellemeleri gösteriyor. Ben de Xiaomi kullanıyorum.

Evet. İnternetten cihazınıza göre olan eski paketi indirip kurabilirsiniz.

Burada site ismi yazmak istemiyorum sorun olur diye ama birisi eğer ki çok eski bir sürümü indirirsek ya da örnek veriyorum, ben cihazı ilk kurduğumda açtığımda MIUI 13 vardı diyelim. Şu an MIUI 12 indirip kurmaya çalışırsam hardbrick olabileceğinden bahsetmiş. Bu doğru olabilir mi?

Burada site ismi yazmak istemiyorum sorun olur diye ama birisi eğer ki çok eski bir sürümü indirirsek ya da örnek veriyorum, ben cihazı ilk kurduğumda açtığımda MIUI 13 vardı diyelim. Şu an MIUI 12 indirip kurmaya çalışırsam hardbrick olabileceğinden bahsetmiş. Bu doğru olabilir mi?
Evet doğrudur. Yanlış yapılırsa cihazın açılmama olasılığı bile olabilir. En iyisi bu sürümde kalsın.

Hocam bl kilidiniz de kapalıymış bence hiç riske atmayın

Hocam bu seçenek cihazınıza uygun güncelleme paketini internet üzerinden indirerek kurmak için.

Xiaomi zaten düşüşlere izin vermiyor.
Bazı kişiler ZIP dosyasının ismini değiştirerek yapıyor o da sakıncalı.

Hocam peki bir şey sorabilir miyim size?
Bende önceden Note 8 Pro vardı telefoncuya veriyordum 100 TL'ye 2 saniyede Bootloader kilidini açıyordu. Bu cihazda da var mıdır acaba o yöntem?

Yeni konular

Geri
Yukarı