Ayda kaç lira ile geçiniyorsunuz? Geçinebiliyor musunuz?

• Konuyu başlatan Silinen üye 458979
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 3B
Herkes korkuyor başıma bir şey gelecek diye. Hakkını arayanlar Fetö ve PKK üyesi olmakla suçlanıyor ve yargılanıyor. Seçimlerde hakkımızı arayacağız artık. Ben zaten 2023 seçimlerinde CHP'den sandık görevlisi olarak bu görevi yerime getireceğime inanıyorum.
Siz böyle korkmaya devam edin, seçimde hiçbir şey değişmez. İstanbul için hile yapan adamlar konu taht olunca sence durup izler mi? Ülke yönetimine oy veren değil oyu sayan karar verir demişler. Böyle "aman bir şey olmasın" diye tırsa tırsa hicbir cacık olmaz.

Siz böyle korkmaya devam edin, seçimde hiçbir şey değişmez. İstanbul için hile yapan adamlar konu taht olunca sence durup izler mi? Ülke yönetimine oy veren değil oyu sayan karar verir demişler. Böyle "aman bir şey olmasın" diye tırsa tırsa hicbir cacık olmaz.
Hocam ne yapalım yani? Öneriniz nedir?

3 bin TL + 450 TL kira ile geçiniyoruz giderlerimiz arasında aylık 950 TL özel okul giderim de var
Geçen senede 9500 TL'ye PC almıştık yani evet biz geçine biliyoruz arta kalan para ile de euro yatırımı yapıyoruz

Annem ve babam yaklaşık 13000 TL kazanıyorlar. Ben öğrenciyim makine mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim bitecek 3 hafta sonra okul. Yıllar sonra evimizi alabildik. Biraz borca girdik tabi. Bende bu sebeple para almıyorum tabi. Dışarıdan tasarım işleri alıp firmalara istedikleri tasarımları piyasanın 3 kat altına yapıyorum bu şekilde ayda 3 iş alabiliyorum genelde. Yaklaşık 1000-1500 TL arasında kazanıyorum. Pandemi olduğu için zaten masrafım da olmuyor. Evin alışverişini kendi kazandığım paradan yapıyorum. Arta kalanını biriktiriyorum kendime bir şeyler alabilmek için. Çok şükür iyi durumdayız.

Geri
Yukarı