Çözüldü Aygıt yöneticisinde disk gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kajuistaken

Hectopat
Daha fazla  
Dün akşam Windows Update yaptım yaptıktan sonra bu sabah kalkıp bilgisayarı açtığımda D diskim yoktu. Aygıt yöneticisindede gözükmüyor. Laptopun arkasına açıp baktığımda HDD kablolarında bir problem yoktu. Nedeni ne olabilir? Sonrasında Windows Update'ini sildim ama hala düzelmedi.

Çözüm
Sistemime başka bir HDD taktım ve çalıştı diğeri hâla çalışmıyor bozuldu galiba ilgilenenler için teşekkürler.
HDD büyük ihtimalle dönüştürücü ile takılı DVD yuvasına. Sistem de SSD de yüklü diye tahmin ediyorum. SSD'yi HDD'nin olduğu yere takıp bilgisayarı açmayı deneyin. Sistem çalışıyor mu bakın. Ona göre hangisinde sorun var ortaya çıkar. Dönüştürücü kullanıyorsanız, sistem yüklü diski dönüştürücü ile PC'ye bağlayıp açılıyor mu bakın. Açılıyorsa, HDD'yi dönüştürücüsüz hard disk yuvasına bağlayıp bakın gözüküyor mu diye.

Sistemdeki SSD ve HDD hakkında nereye nasıl taktınız gibi detaylı bilgi verirseniz eğer yardımcı olabiliriz. Diğer türlü hep bir muamma. :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı