Aygıt yöneticisinde ekran kartının üstünde neden ünlem olur?

Stachursky

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle. Tam olarak ASUS K53SV-SX581R Core i5-2430M 4GB 500GB GT540M marka bir laptopa sahibim. Bilgisayar eskidi tabi zamanla fakat eskiden Skyrim oyunu çıktığı zamanlarda normal bir şekilde oynuyordum. Şu an Age of Empires 3 oyununda dahi kasılmalar donmalar yaşıyorum. Ayrıca aygıt yöneticisi kısmında ekran bağdaştırıcılarında Intel HD Grapichs 3000 olarak bir aygıt daha var. Pek anlamadığım için böyle söyleyeyim siz anlarsınız. Aygıt yöneticisi kısmında GT540 aygıtının üzerinde ünlem işareti var. Sürücüyü güncelle dediğimde zaten güncel uyarısı alıyorum. Silip yeniden driveri da yükledim. Ünlem gitmiyor. Belki de sorun ünlem değil :). Bir çözüm önermenizi rica ediyorum teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel HD Grapichs 3000 işlemci üzerindeki görüntüleme aygıtıdır. Günlük kullanımınızda bu aygıt devrededir. Oyun oynarken ise harici görüntüleme aygıtı ( sizinki GT540M ) devreye girer.

Sürücüyü bir de benim söylediğim şekilde yükler misiniz?

geforce.com/drivers sitesi üzerinden en güncel sürücüyü indirin. Kurulum sırasında "Hızlı Kurulum" seçeneği yerine "Özel Kurulum" seçeneğini seçin ve ileriye tıklayın.

ekran-alintisi-png.6766

Ardından "Temiz kurulum yap" kutucuğunu işaretleyin ve devam edin.

ekran-alintisi-png.6765

Silme işlemci DDU ile yapmayı deneyin. Sonra üstteki arkadaşımızın da dediği yoldan sürücüyü kurun.

Silme işlemci DDU ile yapmayı deneyin. Sonra üstteki arkadaşımızın da dediği yoldan sürücüyü kurun.
Söylediğiniz gibi DDU programı ile kaldırıp, diğer arkadaşımın söylediği yerden en güncel driver kurulumunu gerçekleştirdim. Fakat üzerinde hala ünlem işareti var.

Son düzenleme:
Üzerindeki ünleme çift tıklayıp, hata kodunu paylaşır mısınız?

Aygıt'a sağ tıklayıp devre dışı bırak deyin, ardından tekrar etkinleştirmeyi deneyin. Eğer hala olmuyorsa sorun donanımsaldır. Zira ''Kod 43'' donanımsal hataları bildiriyor genelde...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı