Aygıt yöneticisinde NVIDIA ekran kartının yanında ünlem var

ilbeyisseven

Hectopat
Daha temiz bir başlangıç yapmak için bilgisayarıma format attım. Format sonrasında tüm sürücüleri eksiksiz kurdum ve ardından oyuna gireyim dedim. Oyun açılırken bilgisayar kilitlendi, bilgisayarı kapatıp açtım tekrar oyuna girdim tekrar kilitlendi fakat bu sefer kapatıp açtığımda ekran çözünürlüğü değişti ve 800x600'e sabitlendi. Aşağıdaki fotoğrafta da göreceğiniz üzere bilgisayar ekran sağa kaymış bir biçimde açılıyor. BIOS ekranından çözünürlük ile oynayabileceğim düşündüm ve BIOS ayarlarına girdim. Girdiğimde gördüm ki yazıların yarısı İngilizce yarısı Çince olmuş. Menüde gezerken bilgisayarın donması da cabası. BIOS pilini çıkardım resetledim bir şey değişmedi, BIOS güncelledim bir şey değişmedi. Ne yapmam gerekiyor sorunun kaynağını bulamıyorum.
6A0D30BF-E02D-4A90-8703-84BAAC9BC9EF.jpeg
AB550722-F8BE-48A6-AE61-BE0AF07CE8F2.jpeg

VGA kablosuyla ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Çünkü o sadece görüntü aktarmaya yarıyor. Siz kablo kullanmasanızda ekran kartı çalışır.

Sistem üzerinde ekran kartım modeline kadar gözüküyor sürücülerinin güncel ve doğru kurulu olduğu da yazıyor fakat doğru bir şekilde çalışmıyor. Bilgisayarcıya götürmek istemiyorum ama sonunda o olacak galiba.
Hayır siz beni yanlış anladınız.
Bilgisayar normal modda açılıyor mu? Hala güvenli modda mısınız?
Her iki modda da açılıyor.

Sistem üzerinde ekran kartım modeline kadar gözüküyor sürücülerinin güncel ve doğru kurulu olduğu da yazıyor fakat doğru bir şekilde çalışmıyor. Bilgisayarcıya götürmek istemiyorum ama sonunda o olacak galiba.

Açıkçası formattan sonra BIOS dilinin değişmesi garip. BIOS pilini tekrar çıkartıp dener misiniz?

Bilgisayarcıya götürün. Ekran kartını kendi bilgisayarına takıp sürücüyü yüklemeyi denesin. Belki bu işin içinde bir şey vardır :D

Açıkçası formattan sonra BIOS dilinin değişmesi garip. BIOS pilini tekrar çıkartıp dener misiniz?

BIOS pilini çıkartıp taktım ve ayarlara girdim sistem dondu.
Bilgisayarcıya götürün. Ekran kartını kendi bilgisayarına takıp sürücüyü yüklemeyi denesin. Belki bu işin içinde bir şey vardır :D

Düşündüm de bence sorun doğrudan ekran kartıyla alakalı değil. BIOS ile ilgili bir sıkıntı var bu da anakarta bağlanıyor sanırım.

Geri
Yukarı